8 домашніх приладь, які потрібно чистити щодня

12 червня 2018 р. 11:40

На перший погляд ідея очищувати це домашнє приладдя може видатися вам безглуздою, адже воно постійно перебуває у контакті з водою та мийними засобами. Втім, насправді на умивальнику та кухонних губках накопичується дуже багато бактерій, тож їх потрібно регулярно мити та дезінфікувати.

У кожній оселі є величезна кількість різноманітних приладь. Зазвичай ми не приділяємо належної уваги тому факту, що домашнє приладдя має здатність накопичувати величезну кількість пилу, бактерій та інших потенційно небезпечних часточок. Настав час зайнятися очищенням будинку, і ми сподіваємося, що ця стаття вам у цьому допоможе!

Попри те, що ми прибираємо в оселі щодня, дуже часто ми не усвідомлюємо, що деяке домашнє приладдя потребує особливої уваги, адже воно забруднюється частіше, ніж решта предметів у помешканні.

Найбільш небезпечним є те, що ми щодня користуємося цим домашнім приладдям, не звертаючи уваги на те, що на ньому можуть накопичуватися небезпечні мікроорганізми.

На жаль, бактерії можуть провокувати розвиток інфекційних процесів або викликати алергічні реакції на шкірі. Саме тому дуже важливо підтримувати чистоту не тільки самого помешкання, але й приладдя, яке ми використовуємо для прибирання.

У цій статті ми зібрали перелік з 8 домашніх приладь, які необхідно регулярно очищувати не тільки від бруду, але й від бактерій. До того ж, ми пропонуємо вашій увазі корисні поради, завдяки яким ви зможете продезінфікувати домашнє приладдя без хімічних речовин, що можуть зашкодити здоров’ю.

Домашнє приладдя, яке потрібно очищувати щодня

1. Кухонні рушники

Кухонні ганчірки та рушники – це саме те кухонне приладдя, яке необхідно ретельно мити та дезінфікувати щодня не лише з естетичних причин, але й задля власної безпеки та здоров’я. Впродовж дня рушники та ганчірки неодноразово контактують із залишками їжі та кухонними поверхнями, на яких накопичується чимало небезпечних вірусів та бактерій.

Корисна порада для очищення рушників:

Налийте невелику кількість столового оцту у відро з гарячою водою. Замочіть у відрі рушники на 20 хвилин.

Опісля ретельно виперіть рушники та висушіть їх на свіжому повітрі.

2. Кухонна раковина

Оскільки цей предмет часто контактує із залишками їжі, мийними засобами та іншими речовинами, кухонна раковина є ідеальним середовищем для росту та розмноження бактерій. З цих міркувань ми рекомендуємо ретельно мити та дезінфікувати кухонну раковину після кожного використання, якщо ви хочете, щоб все кухонне приладдя та продукти були бездоганно чистими.

Корисна порада для очищення кухонної раковини:

Вичавіть сік з лимона. Обробіть свіжим лимонним соком внутрішню та зовнішню поверхні раковини.

Зачекайте 10 хвилин, доки активні сполуки соку почнуть діяти. Опісля ретельно змийте залишки соку.

3. Кухонні губки та мочалки у ванній кімнаті

Попри те, що ці предмети призначені для підтримання чистоти в оселі, зазвичай саме на них накопичується найбільше патогенних мікроорганізмів. На кухонних губках накопичуються залишки жиру та їжі, тоді як на мочалках у ванній кімнаті зберігаються залишки мертвих часточок шкіри та мила.

Корисна порада для очищення губок та мочалок:

Занурте губки та мочалки у посудину з гарячою водою та бікарбонатом натрію.

Зачекайте приблизно 20 хвилин, щоб засіб подіяв. Опісля змийте залишки розчину та висушіть губки.

4. Кухонні дошки для нарізання

Насправді для того, щоб очистити дошки від бактерій, звичайного мила та води буде недостатньо. Попри те, що за допомогою цього простого методу для очищення можна позбутися залишків їжі та вивести неприємний запах, дуже важливо регулярно дезінфікувати кухонні дошки, щоб знешкодити всі небезпечні бактерії.

Корисна порада для очищення кухонних дощок:

Посипте поверхні кухонних дощок звичайною кухонною сіллю. Зверху натріть дошки половиною свіжого лимона.

Зачекайте 10 хвилин, після чого ретельно помийте кухонні дошки у гарячій воді.

5. Кахель у ванній кімнаті

На кахлях у ванній кімнаті дуже часто можна помітити непривабливі темні плями. Причиною їхньої появи є стрімкий ріст бактерій та плісняви. Оскільки повітря у ванній кімнаті завжди характеризується підвищеною вологістю, це становить сприятливе середовище для розповсюдження небезпечних бактерій та грибків. За допомогою ретельного щоденного очищення кахлів можна запобігти появі цієї проблеми та усунути накип, який часто утворюється після використання надто жорсткої води.

Корисна порада для очищення кахлів у ванній кімнаті:

Приготуйте натуральний розчин з води та столового оцту у рівних пропорціях. Перелийте засіб у пляшку з пульверизатором та обробіть ним кахлі.

Зачекайте 5 хвилин, щоб компоненти засобу подіяли, після чого витріть його залишки чистою ганчіркою з мікрофібри.

6. Щіточки для макіяжу

Більшість жінок чистить щіточки та пензлики для макіяжу лише тоді, коли вони справді сильно забрудняться. Утім, основна проблема в тому, що навіть якщо ми не бачимо бруду, це зовсім не означає, що його немає. На щіточках для макіяжу накопичується велика кількість мертвих часточок шкіри, бактерій та залишків бруду.

Усе це негативно впливає на стан та зовнішній вигляд шкіри. Насправді пензлики, щіточки та інше приладдя, яким ви користуєтеся під час нанесення макіяжу, необхідно дезінфікувати щодня, особливо якщо у вас чутлива шкіра або схильність до появи акне.

Корисна порада для очищення щіточок для макіяжу:

Налийте трохи натурального спирту у пляшку з пульверизатором та обробіть ним приладдя для нанесення макіяжу.

Зачекайте, доки спирт повністю висохне.

За бажанням можете замочити щіточки та пензлики у розчин води та рідкого мила.

7. Вимикачі освітлення

Скоріш за все, ви ніколи раніше навіть не замислювалися над тим, яка кількість бактерій накопичується на вимикачах впродовж дня. Пригадайте, скільки разів за день ви торкаєтеся вимикачів? Насправді вони є одним із найзабрудненіших місць у помешканні, адже на них накопичується величезна кількість мікроорганізмів.

Корисна порада для очищення вимикачів:

Вмочіть чисту ганчірку у столовий оцет та протріть нею всі вимикачі в оселі.

8. Мобільні телефони та планшети

Вірте чи ні, але на екранах мобільних телефонів та планшетів також накопичується багато бактерій, які неможливо розгледіти неозброєним оком. Оскільки ми дуже часто торкаємося цих предметів впродовж дня, на них накопичується велика кількість бруду та мікробів, що може становити загрозу для здоров’я.

Корисна порада для очищення електронних гаджетів:

Приготуйте розчин зі столового оцту та дистильованої води у рівних пропорціях. Протріть цим розчином екрани гаджетів за допомогою м’якої ганчірки з мікрофібри.

Також можна скористатися іншим розчином, який на 60% складатиметься з води, а на решту 40% – з ізопропілового спирту.

А як часто ви миєте та дезінфікуєте домашнє приладдя? Тепер ви знаєте головні хитрощі, за допомогою яких можна полегшити процес прибирання, тож не зволікайте. Лише кілька хвилин на день – і ваша домівка випромінюватиме частоту, а всі члени родини будуть у безпеці.

Джерело

Читайте також