Щорічно 13 серпня весь світ відзначає Міжнародний день ліворуких (International Lefthanders Day).
Міжнародний день ліворуких:
історія свята Вперше цей день відзначили 13 серпня 1992 року за ініціативою британського Клубу лівш (Left-Handers Club), створеного в 1990 році.
Зараз все створено для людей, які все роблять правою рукою: письмове і кухонне приладдя, двері і замки, комп'ютерні миші і багато іншого.
На сьогоднішній день ліворуких школярів вже не примушують писати правою рукою, але деякі батьки, вихователі або навіть вчителі все ж намагаються перевчити «неправильну дитину».
Так, Міжнародний день шульг встановлений з метою привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються лівші в праворукому світі; привернути увагу дизайнерів, виробників і продавців до необхідності враховувати зручність лівшів при користуванні різними предметами; розвіяти забобони, які оточують лівшів протягом багатьох століть у різних культурах; заохотити наукові дослідження в галузі вивчення феномену ліворукості.
У той же час головною заклопотаністю Клубів лівшів, і зокрема — Великобританії, є те, що в багатьох школах різних країн дітей-лівш як і раніше прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає серйозні психологічні стреси і знижує успішність учнів по всьому світу.
Зазначається, що згідно зі статистичними даними, від 3 до 10% населення Землі — лівші.
Список відомих людей, які все робили «однією лівою», вражає — Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Пол Маккартні, Рінго Старр, Мерилін Монро, Роберт де Ніро... Серед інших знаменитих ліворуких - Юлій Цезар та Олександр Македонський, Наполеон Бонапарт і Карл Великий, Уінстон Черчілль і Гораціо Нельсон, три президенти США — Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон та багато інших.
Крім того, в це прекрасне свято учасники британського клубу лівш закликають всіх бажаючих, для повного взаєморозуміння з леворукими, хоча б один день у році робити все тільки лівою рукою. Також у цей день лівші всього світу влаштовують різноманітні заходи, наукові семінари та лекції, соціальні акції та спортивні змагання.