Що робити, щоб зберегти і покращити слух

24 лютого 2019 р. 20:31

В останні десятиліття все більше людей звертається до фахівців з проблемою зниження слуху. За здатність добре чути відповідають особливі клітини, які називаються волосовими. З віком вони поступово відмирають. Наша мета – всіма силами протистояти цьому.

Що ви говорите?

Шум – основний фактор, який призводить до того, що ми гірше чуємо. Звичайно, два-три і навіть п’ять рок-концертів не здатні кардинально вплинути на роботу наших вух. Мова про постійний міський шум, який в XXI столітті називають акустичним забрудненням навколишнього середовища. Метро, ​​трамваї, які постійно працюють відбійники, болгарки, аудіо-реклама в торгових центрах, гучна музика з вікон і, звичайно ж, шум транспорту – все це поступово впливає на слух.

Кращий спосіб, як зберегти слух до старості – це частіше бувати в тиші. Будинок не підходить, оскільки тут постійно «нечутно» працюють холодильник, комп’ютер, пральна машина. Бажано хоча б через день давати вухам повний відпочинок – в парку, де не чути міського шуму. Крім того, пару раз в день робіть перерви в роботі за комп’ютером, оскільки шум від працюючого в вентилятора може впливати на слух, особливо, якщо чуєш його постійно. Якщо ви можете працювати під тиху музику – це хороший вихід.


Здоров’я, ліки і слух

Піклуйтеся про своє здоров’я, бо зберегти гострий слух до старості можна тільки при здоровому організмі. Вуха безпосередньо пов’язані з горлом і носом. Тому завжди треба повністю виліковувати навіть саму незначну застуду, а особливо ангіну і нежить. В іншому випадку вам може загрожувати одне з ускладнень – отит, запалення внутрішнього вуха, яке призводить до набряку та підвищення тиску в цьому органі.

Ніколи не терпіть застуду на ногах, навіть якщо «горить» важливий проект, сім’я потребує смачної вечері, а мамі потрібно допомогти в саду. Нормальна робота серцево-судинної системи гарантує хороший кровообіг. У цьому випадку волоскові клітини отримують достатньо поживних речовин.

Треба їсти більше корисних жирів – риби (дві-три порції на тиждень), авокадо, горіхів, рослинної олії. Менше вуглеводів – макаронів, білого хліба, солодощів.


Не вживайте самостійно «виписані» антибіотики, вони можуть токсично вплинути на клітини. Стежте за тиском, якщо він часто підвищений, то це може позначитися на роботі органів слуху. Щоб нормалізувати тиск, знизьте вживання солі, якщо є зайва вага – боріться з нею. Бережіть барабанні перетинки. Гучний звук – це такий, при якому ви самі себе не чуєте. Таких ситуацій слід уникати, а якщо ви потрапили в неї, старайтеся захистити вуха – навушниками, беруші або просто руками.

Небезпечна для вух гучність звуку – вище 80 децибел. «Закриті» навушники менше шкодять барабанним перетинкам, ніж навушники-кнопки. Постійно щільно стискувати зуби – кращий спосіб, як зіпсувати, а не зберегти слух до старості. При цьому збільшується тиск в середньому вусі. Контролюйте себе, звикайте тримати зуби злегка розімкнутими.

Гучність музики в навушниках повинна бути такою, щоб злегка перекрити зовнішній шум. Людина на сусідньому сидінні в автобусі не повинна знати ваш музичний смак. Уникайте ситуацій з перепадом тиску (перельоти, пірнання). Якщо відчуваєте, що вуха «закладає», відкривайте рот або виконуйте ковтальні рухи. Захищайте вуха при купанні, особливо в природних водоймах.


Як правильно чистити вуха

Гігієна вух – важливий пункт в пам’ятці «Як надовго зберегти слух», адже сірка створює захисний бар’єр, завдяки якому у вухо не потрапляють пил, бруд і шкідливі мікроорганізми, які і можуть спровокувати різні захворювання. Саме тому чистити вуха часто не можна, хоча це індивідуальне поняття.

Очищайте вушну раковину обережно, круговими рухами, не проштовхуючи сірку всередину слухового каналу. У цьому випадку речовина осідає поруч з барабанною перетинкою, що тільки погіршує слух. Так ви ущільнюєте сірку і провокуєте утворення сірчаної пробки, з якою повинен розбиратися тільки лікар.


Сьогодні існують спеціальні рідкі засоби по догляду за вухами, які потрібно класти у вухо і залишати на ніч. Користуватися перекисом водню не варто, адже від цього пересихає вушна раковина. Якщо ви помічаєте, що починаєте погано чути, порадьтеся з фахівцем, як зберегти нормальний слух до старості, і слідуйте його інструкціям.

Чистіть вуха після душу або ванни, коли раковина злегка зволожена. Користуйтеся виключно ватними паличками, навіть якщо інший предмет здається твам набагато зручнішим для цієї мети. Так можна занести інфекцію. Кращий спосіб, як зберегти слух – це не ігнорувати будь-які симптоми можливих захворювань, особливо виділення або біль у вухах. Одягайтеся по погоді взимку, стежте за імунітетом.

Пише - simya.com.u

Читайте також