Куди поїхати влітку: 5 найкрасивіших і найпопулярніших озер України (фото)
В Україні налічується понад три тисячі озер і кожне з них цікаво для вивчення. Ми вибрали п'ятірку найдивовижніших озер України і пропонуємо тобі відвідати їх влітку 2018.
1. Світязь
Один лише факт, що це озеро включене до списку "7 чудес України" свідчить про багато. Озеро Світязь – озеро рекордсмен. Це найбільше й найглибше озеро природного походження в Україні. Входить у групу Шацьких озер, одного з улюблених місць відпочинку туристів з різних країн. Рельєф навколишньої місцевості являє собою з одного боку піщану приозерну рівнину, з іншого, змішані ліси, у яких переважають хвойні породи дерев. Повітря тут надзвичайно чисте й наповнене ароматами соснового лісу. У цей час тут є кілька пансіонатів, приватні котеджі, бази відпочинку, магазини, бари, продовольчий ринок і велика кількість усіляких кіосків.
2. Синевир
Найбільше озеро Закарпаття - Синевир, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку "Синевир" і є однією з візитних карток Українських Карпат. Існує легенда, згідно з якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз Графській доньки Синь, на місці, де її коханого, простого Верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа. Насправді ж озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом.
3. Ялпуг
Озеро Ялпуг - друге за величиною прісноводне озеро Європи. Його довжина - 39 км, а ширина місцями доходить до 7 км. Озеро передусім знамените своєю багатою флорою та фауною - тут, наприклад, налічується близько 41 видів риб. Щоправда, останнім часом Ялпуг все більше забруднюється стічними водами. Існує легенда, що дорогою до Одеси знаменитий поет Олександр Пушкін зупинився відпочити біля озера й посадив тут дуб. Сучасним туристам добиратися до Ялпугу слід через Ізмаїл.
4. Шелехівське озеро
Справжня гордість Сумщини розташована поблизу села Межиріч Лебединського району. Вчені вважають, що озеро утворилося ще за часів льодовикового періоду. Ось тільки водойма з такою історією, на жаль, не настільки популярна серед туристів, як той же Світязь або Синевир. Це можна пояснити важкодоступністю Шелехівського озера. Самостійно дістатися до цього водоймища - дуже складне завдання. Краще приїхати в село Межиріч і там домовитися з місцевими жителями, щоб відвезли до озера. До того ж, туди краще їхати лише на повнопривідному джипі чи якомусь УАЗику.
5. Біле озеро
Це озеро у Володимирському районі Рівненської області зовсім невелике за розміром - його довжина 3 км і ширина 3 км. Знаходиться воно недалеко від Рівненської АЕС, але при цьому вода дуже чиста, прозорість сягає близько 2 метрів. Водиться багато видів риб, бобри, ондатри. Кажуть, що Білим це озеро назвали через туманну погоду, що характерна для водоймищ, розташованих біля атомних станцій.