«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

ТОП-10 місць, які потрібно відвідати в Харкові

Як часто буває, що ми судимо про те чи іншому місті лише по його головних визначних пам'яток. Однак будь-яке місто, як і будь-яка людина - чим більше його пізнаєш, тим більше він відкривається новими, несподіваними гранями. Не виключенням став і місто Харків.

Історичних пам'яток або просто знакових місць в нашому місті безліч, тому перед його відвідуванням бажано відразу визначитися з екскурсійною програмою, особливо при обмеженій кількості часу. Пропонуємо свій рейтинг 10 найбільш цікавих місць. - пише джерело

1. Площа Свободи - найбільша в Україні
Безумовно, не можна побувати в Харкові і не побачити одну з головних визначних пам'яток міста - площа Свободи. Крім того, що ця площа найбільша в Україні, вона є епіцентром найважливіших міських подій. Тут проводяться народні святкові гуляння, різні концерти, мітинги, виставки, демонстрації та паради. Чого тільки варта концерт американської групи «Queen», який проходив на площі Свободи в 2008 році. Якби не розміри площі Свободи, то навряд чи, виступом легендарної групи змогло насолодитися майже 350 тисяч осіб.

Сьогодні гості міста можуть насолодитися незабутнім і масштабним видом площі Свободи, а також побачити її без пам'ятника В. І. Леніну. Хоча вже незабаром на площі може з'явиться новий монумент.

2. Дзеркальний струмінь - головний символ Харкова
Дзеркальний струмінь розташована в сквері Перемоги і спочатку називалася «пам'ятник Перемоги». Дзеркальний струмінь є головним символом Харкова, а зображення її ажурною альтанки можна побачити практично по всьому місту. Також не можна не сказати і про фонтані , який розташований відразу за альтанкою і входить в архітектурний ансамбль пам'ятника.

3. Покровський сквер - «трикутник» соборів
Покровський сквер розташований в історичному центрі Харкова. Це затишний сквер-каскад з фонтанами і красивими рідкісними деревами. Здавалося б, що може бути цікавого в відвідуванні чергового міського місця відпочинку? Запевняємо, прийшовши в Покровський сквер, Ви не розчаруєтеся - саме звідси відкривається чудовий вид відразу на три найкрасивіших собору Харкова.

За одну зі сторін скверу розташований Покровський собор (Собор Покрова Пресвятої Богородиці), який є найдавнішим збереженим будівлею міста.

По інший бік розташований Успенський собор (Собор Успіння Пресвятої Богородиці). Дзвіниця цього собору є десятим за висотою кам'яною будівлею міста і другий по висоті дзвіницею України.

У нижній частині Покровського скверу, за річкою Лопань, знаходиться третій з соборів - Благовіщенський (Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці). Всі три собору входять до складу «7 чудес Харкова».

4. Держпром - найвища будівля в Харкові
Держпром розташований на центральній площі міста. Будівля Будинку Державної промисловості є найвищою будівлею в місті. Висота будівлі разом з телевежею становить 108 метрів.

На момент споруди це був найбільший на території Радянського Союзу хмарочос, який вражає своїми габаритами і в наш час.

5. Будинок зі шпилем - пам'ятник архітектури сталінської епохи
Ще одне монументальний будинок, яке варто відвідати, це будинок зі шпилем. Розташований він на площі Конституції. Будинок зі шпилем є пам'ятником архітектури сталінської епохи. Виглядає ця будівля дуже вражаюче, особливо у вечірній час, коли воно підсвічується.

Будинок зі шпилем вважається величезним житловим будинком-кварталом - у вежі зі шпилем 11 поверхів, в основній частині будівлі - 7.

6. Парк Горького - харківський «Діснейленд»
Центральний парк культури і відпочинку ім. Горького обов'язково потрібно відвідати, якщо ви потрапили в Харків. Нехай Вас не бентежить, що це всього лише парк - тут можна дуже цікаво провести час і є на що подивитися.

Кілька років тому парк Горького врятли увійшов би в наш топ місць, які потрібно відвідати в Харкові. Це був простий міський парк, аналогів якому можна було знайти в кожному великому місті країни. Але після проведеної в 2014 році масштабної реконструкції, парк ім. Горького став справжнім харківським «Діснейлендом». Тут є велика кількість атракціонів (серед яких найвища в Україні «Колесо огляду»), зон відпочинку і різних дитячих майданчиків.

7. Пам'ятник Т. Шевченко - найкращий монументальне втілення поета
Пам'ятник Тарасу Шевченку розташований в однойменному парку в центральній частині міста. Цей монумент входить до складу «7 чудес Харкова» і вважається найкращим втіленням образу поета в монументальному мистецтві.

Пам'ятник являє собою цілу композицію: на вершині стоїть постать Шевченка, а біля підніжжя розташовані фігури героїв творів поета і борців за волю.

8. Стадіон «Металіст» - футбольна мекка Харкова
Стадіон «Металіст» є головною спортивною ареною міста. Розміри його досить вражаючі - загальна місткість становить понад 40 тисячі місць. В основному тут проводяться футбольні матчі. Стадіон «Металіст» був учасником чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Стадіон «Металіст» і його касовий павільйон були занесені до Реєстру культурно-національної спадщини України.

9. Саржин яр - пам'ятник природи посеред міста
Саржин яр розташований біля станції метро «Ботанічний сад» . Це велика балка, по дну якої протікає річка Саржинка. Серед городян цей яр знаменитий своїм бюветом мінеральної води «Харківська-1».

Крім джерела мінеральної води, в Саржиному яру є і на що подивитися - купальня і справжня дерев'яна церква виглядають вельми атмосферно. А унікальний купол над джерелом у вигляді великого капелюха точно не залишить нікого байдужим.

Недалеко від яру розташована знаменита канатна дорога. Проїхатися на ній потрібно обов'язково - з її кабінок відкривається чудовий вид на місто. До того ж в 2016 році харківська канатна дорога увійшла в список 10 кращих підйомників світу за версією британської газети «The Guardian».

10. Площа Архітекторів - «7 міні-чудес Харкова»
Ще одна площа, яку потрібно відвідати в Харкові, це площа Архітекторів. Розташована вона біля станції метро «Архітектора Бекетова». Це невелика за розмірами площу, в її центрі встановлено пам'ятник закоханим - головний міський символ любові .

У 2009 році на площі Архітекторів відкрилася унікальна виставка - «7 чудес Харкова». Експозиція складається з біломармурових макетів кращих архітектурних споруд міста. Тому якщо у Вас мінімум часу, а побачити хотілося б якомога більше, вирушайте на площу Архітекторів - Вам вдасться побачити головні пам'ятки Харкова в мініатюрі.

Все буде Україна