«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Топ-5 міст України, куди варто поїхати на травневі свята

Кожне містечко України має свої культурні та природні пам'ятки. Старовинні маєтки та величезні парки, цілющі озера та хвойні ліси – все це Україна. Кожне місце оповите своїми міфами та легендами. І варте, щоб його побачили.

Чернігів – місто соборів та легенд

Чернігів має багато різноманітних пам'яток починаючи з часів Київської Русі. Якщо приїхати сюди залізницею, то екскурсія розпочнеться вже з вокзалу, який має цікаву архітектуру та чималий розмір. Насамперед, варто відвідати древній Чернігівський вал, з якого відкривається чудова панорама на місто. Тут річка Стрижень впадає в Десну. На валові стоять міські гармати, а поряд розташовані споруди самих різних епох. Будинок полкової канцелярії (XVII ст.), або будинок І. Мазепи, Будинок-музей губернатора Тарновського та Художній музей. Тільки тут знаходяться три древні церкви. Собор св. Катерини збудований у стилі козацького бароко і має таємничі зображення на куполах. Свято-Преображенський собор закладений в 1033 р. та Собор Бориса і Гліба 1115 року, в якому зберігаються Царські врата зроблені на замовлення Івана Мазепи. Їх варто відвідати та розглянути розкішну архітектуру будівель. Багато цікавих місць можна побачити прямо з Дитинця – це ще одна назва місцевості біля валу. Неподалік парк Мар'їн гай розкинувся на березі річки Стрижень. Червоний міст, що веде від парку – найстаріший у місті. Існує легенда, що 300 років тому тут бачили карету з привидом генерального обозного, якого везли злі духи. Ще одна мальовнича місцевість неподалік – Болдині гори. Це не тільки парк з прекрасними панорамами та двома старовинними курганами. Тут ще й розташований Комплекс Свято-Троїцького монастиря з дзвіницею, який не поступається Києво-Печерській лаврі. З монастиря розпочинається ціла низка підземних печер. В них є кладовища та підземні церкви. Ходять легенди, що тут неодноразово бачили привид "чорного монаха". Неподалік один з найдавніших монастирів України – Єлецький, в ньому знімали деякі кадри фільму "Вій". Чернігів, це місто церков. Збудовані в різних стилях та віках собори міста милують око. Не менше тут і легенд, від яких мурашки по шкірі. З Києва до Чернігова можна дістатись залізницею - вартість проїзду стартує від 100 гривень. Або автобусом - від 75 гривень. Місто знаходиться недалеко, з столиці приблизно 2,5 години їзди. Чернігів обласний центр, тому доїхати з будь-якго міста України буде відносно не складно.

Батурин – Гетьманська столиця

Однією з основних пам'яток міста є Цитадель Батуринської фортеці. Вона повністю реконструйована. В старовинному вигляді залишились тільки земляні укріплення, віком близько 900 років. Тут встановлено кам'яний хрест, що був знайдений під час розкопок. Фортеця служила резиденцією трьох гетьманів: І. Мазепи, І. Самойловича та Д. Многогрішного. Була спалена за наказом Петра 1. Нова Цитадель повністю відповідає оригіналу. Збудована з дерева та має три вежі. На території діє дерев'яна церква, яка слугує захороненням оборонців фортеці. З неї веде реконструйований підземний хід.  В центрі знаходиться будинок гетьмана, яскравий приклад кам'яної архітектури козацької доби. На одній із веж облаштована оглядова площадка. Тут відкривається фантастична панорама на ріку Сейм, можна зробити гарні фото. В Батурині знаходиться Палац Кирила Розумовського - останнього гетьмана Війська Запорозького. Будинок трьох поверховий, збудований в стилі класицизму і чудово зберігся. Маєток складається з самого палацу, двох флігелів та мальовничого парку. Ще одне цікаве місце – садиба Кочубея. Дім генерального судді повністю облаштований в кращих козацьких традиціях та відкритий для відвідувань. Вважається що це єдиний будинок, що залишився після знищення міста в 1708 році. В підвалі дому можна побачити, як працював Генеральний суд. Тут є слідчі кімнати, в'язниця та воскові фігури писаря і в'язня. Поруч розкинувся величезний парк. Тут є пасіка, яка наглядно зображує розвиток бджільництва в Україні. В місті є низка пам'яток, старовинних храмів й музеїв, для тих хто зацікавиться його історією. Кожне місце має свої містичні легенди козацької доби. Залізницею з Києва потрібно їхати в Бахмач - бизько 3 годин. Звідси до Батурина ходить місцевий транспорт, їхати пів-години. Вартість шляху в одну сторону стартує з 150 гривень. Автобусом потрібно їхати з пересадкою до Чернігова.

Качанівка – Садиба Тарановських

Палац і парк Тарановських – практично єдиний маєток України, який повністю зберігся. Регіональні дороги тут погані. Однак садиба варта того, щоб проїхати цей складний шлях. Тут ніби повертаєшся в минуле. В головному приміщенні та флігелях зберігся інтер'єр: каміни, печі, колони та дзеркала. Можна розглянути старовинні банкетні зали, чайну кімнату, бібліотеку та інше. До одного крила будівлі в кінці XIX ст. прибудували башту, дах якої увінчує шпиль. Вона служила водонапірною спорудою. В наш час, один флігель облаштований під готель, тому тут можна заночувати. Від палацу відкривається фантастична панорама.  Неподалік знаходяться стави. Навколо розкидається пейзажний парк площею 560 га, один із найбільших у всій Європі. Тут росте понад 50 порід дерев, поміж них можна віднайти романтичні руїни та містки. Довжина паркових доріг 50 км. В паркові є альтанка Глінки. Вона має декорований підвал. Висота з підвалом 16 метрів. Ходять легенди що саме тут композитор написав оперу "Руслан та Людмила". Прикрасою місцевості є також Георгіївська церква з дзвіницею. Споруджена в стилі ампір на початку XIX століття. Це чудове місце для романтичної подорожі чи сімейної екскурсії. Варто зазначити що ціни тут низькі. Вартість входу в заповідник - 10 грн, а в палац - 20 грн. Можна замовити екскурсію на вибір. З Києва, Автостанція "Дарниця" кожен день о 8:50 їде автобус Київ - Качанівка. Приїжджає до самого заповідника, вартість дороги 100 гривень. Інші маршрути, це в напрямку смт Парафіївка - їх більше, вартість приблизно таж. Дистанція звідси до заповідника 5 км, ходить місцевий транспорт. Електричкою потрібно їхати до міста Ніжин. Вартість квитка від 150 гривень. З Ніжина ходить місцевий транспорт.

Косів – місто біля підніжжя Карпат

Мальовниче місто на берегах річки Рибниці та біля Українських Карпат добре зарекомендувало себе, як оздоровчий курорт. Косів вважається культурно-розважальним центром місцевості, прямо біля нього розкинувся Національний парк Гуцульщина. Гуцульський базар міста,відомий на всю Україну своїми витворами народного мистецтва. На ньому можна придбати вишиванки, рушники, кераміку, різьблені вироби та багато іншого. Цей ринок сувенірів ручної роботи, вважається найбільшим в Прикарпатті. А ціни значно нижчі ніж у відомих туристичних місцях. Відкритий в четвер та суботу з 06:00. Міська, або Замкова гора вважається візиткою міста. Тут колись стояла фортеця. З гори відкривається прекрасна панорама на місто та навколишні села. Гора зовсім не висока, тому піднятись на неї зможе кожен. Варто сказати, що природа тут прекрасна: ліси, джерела, скелі та чисте повітря. В місті є мальовничий водоспад Косівський Гук. Тут безліч старовинних церков, капличок, а також музеїв. Є старовинний цвинтар XVIII століття. Кожен куточок має свою історію. Місто невелике, орієнтуватись тут зовсім просто. Неподалік від Косова знаходяться Яремче і Буковель. В один із днів, можна поїхати ще сюди та порівняти, як проходять травневі свята тут. Косів місто для повноцінного відпочинку на вихідні. Адже прекрасні весняні Карпати, мабуть, нікого не залишать байдужим. Їхати спочатку потрібно потягом до Івано-Франківська, вартість квитка з Києва - від 430 грн. З міста автобусом можна дістатись до Косова. Вартість проїзду - від 70 грн.

Солотвино – край солоних озер

Селище на березі річки Тиса з унікальними солоними озерами допоможе відновити сили після зими та зміцнити здоров'я. Саме тут розташований цілий комплекс цілющих озер. Найвідоміше, озеро Кунігунда сягає глибини 8 м та має поверхневу площу близько 800 м. Вода тут солоніша за морську і по властивостях близька до води з Мертвого моря. Вона корисна всьому організму, а особливо шкірі. В деяких озерах вода йодована. Густота її така, що буквально виштовхує тіло на поверхню. Солотвино розташоване практично на кордоні з Румунією і є кінцевим пунктом української залізничної гілки. Поблизу озер знаходяться бази відпочинку. Тут, використовуючи природні багатства лікують легеневі хвороби, алергію, ревматизм, суглоби та кістки, чоловічі та жіночі хвороби. В салонах краси відновлюють та оздоровлюють шкіру. Селище оточене лісами, якими добре прогулюватись після прийняття соляних ванн. Повітря тут надзвичайно чисте. Туристичні бази, житлові будинки, ігрові майданчики та кафе збудовані тут для повноцінного відпочинку. Прямий потяг з Києва до Солотвина почне ходити з 3 травня. Як варіант, можна їхати з пересадкою, через Ужгород. Ціна квитка від 510 гривень, в дорозі близько 14 годин. З Ужгорода можна дістатись поїздом, або автобусом вартість - від 75 грн.  До смт Солотвино можна також дістатись через Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Кам'янець-Подільський та Стрий.

За матеріалами

Все буде Україна