«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Водоспад Камянка — короткий і корисний тур по мальовничій місцевості (фото)

Відпочити та поїсти тут можна лише за 300 гривень на день, а, крім водоспаду, туристам показують чимало інших цікавих місцин та пропонують колоритні розваги, пише газета “Експрес“.

Якщо ви любите Карпати, але маєте мало часу на подорожі, водоспад Кам’янка, що гуркотить у Сколівському районі, саме для вас. Гайда мандрувати!

Що ви побачите

Водоспад вражає масштабами. Він спадає у річку з кам’яних скель із висоти сім метрів і оточений столітніми деревами. Міститься у селі Дубина, у межах Нацiонального природного парку “Сколiвськi Бескиди”. Щоб дістатися до нього, доведеться заплатити за вхід.

“Квиток для дітей коштує 6 гривень, для дорослих — 10”, — каже працівник парку, який на в’їзді бере у нас гроші і видає друкований чек.

До речі, якщо ви їдете автобусом, то за нього треба заплатити 45 гривень, а за авто — 35. Далі ще 2 — 3 кiлометри гірською дорогою — і ось він, знаменитий водоспад! Із величезних плюсів цієї місцини: облаштовані доріжки та огороджені небезпечні місця. До самого підніжжя можна спуститися навіть з маленьки дітьми.

Головна атракція Кам’янки — купання у водоспаді. Але вода тут ну ду-у-у-же холодна, навіть у спеку з +30 і вище. Та це ще не все.

Якщо піднятися гірською стежкою, яка ліворуч від водоспаду, ви вийдете до озера, офiцiйна назва якого Журавлине. У народі ж його називають — Мертве. Вiд водоспаду потрiбно йти метрiв 500 (300 з них пiд круту гору). Мертвим озеро називають тому, що вода в ньому дуже холодна та з вмiстом сiрководню. Тому тут не водиться риба.

Де поїсти

Для багатьох ще одна родзинка Кам’янки — карпатськi фаст-фуди. Їх тут не бракує. Найпоширеніші страви: картопля з вогню (15 гривень), шашлик (у середньому 50 гривень), курячі ковбаски з мангалу (50 гривень), грибна юшка (15 гривень) та карпатський чай (10 гривень). Усе подають у паперовому посуді. Також тут рай для любителів самогону. Вибір безмежний: вiд медовухи до трунків на соснi, кропивi, липi й усякiй iншiй травi, яка тiльки росте в цих лiсах, і навіть на… змії. Ціни від 150 гривень за літр.

Де зупинитися

Якщо ви хочете заночувати в лісі, поряд є облаштоване місце для наметів, де можна зупинитися на ночівлю і палити багаття.

Як доїхати

Вiдстань зi Львова — приблизно 120 км трасою Київ — Чоп на Стрий, потiм село Дубина. У селi бiля кам’яної зупинки, що праворуч, звернiть лiворуч (до каплички). Не заблукаєте, бо там є вказiвник. Залiзницею добирайтеся до станцiї Сколе (будь-яким поїздом примiського сполучення в напрямку на Ужгород), а звідти — першою-ліпшою маршруткою в напрямку Сколе до села Дубина.

Мiнус

Є лише один туалет в напрямку до Мертвого озера.

Міфи

Чимало людей, які сюди їдуть, упевнені, що побували на водоспаді Гуркало. Ні. Цей водоспад називається Кам’янка або ж Водоспад на Кам’янцi. А Гуркало — бiля Корчина (за 6 км вiд села на схилi гори Парашки).

Джерело

Все буде Україна