«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Жахлива трагедія: палили сміття – спалили дитину

Традиційно з приходом весни місто Бердичів затягується густим білим димом, адже так звані господарі (переважно – мешканці приватного сектору) виходять наводити лад на подвір’ях та городах, спалюючи суху траву, сміття та гілляки, які накопилися за зиму. Робиться це масово, більше того – інколи до процесу паління долучаються і представники комунальних служб нашого міста.

Щороку звучать обурення на адресу тих, хто спалює сухе листя та сміття, але попри передбачену законодавством відповідальність, порушників ніхто не штрафує. - пише Бердичів

Між тим рятувальники неодноразово попереджають про те, що небезпечно випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці, однак громадян це не зупиняє. Що, на жаль, часто призводить до фатальних наслідків.

Моторошна трагедія сталася 11 квітня цього року у Вінницькій області, де в с. Михайлівка Ямпільського району на території одного з приватних домогосподарств під час спалювання сміття загинула однорічна дитина. За попередніми даними, 21-річна мати залишила дитину у візочку поблизу багаття. Коляска покотилася з пагорба у багаття. Від отриманих опіків дівчинка загинула на місці події. Обставини події з’ясовуються працівниками Нацполіції – повідомляє ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Нагадаємо усім жителям міста Бердичева, що згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. Згідно ст.77-1 КУпАП передЗа випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях cільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Все буде Україна