«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

8 порад для вимірювання кровяного тиску вдома

Нині вимірювання кров’яного тиску у домашніх умовах є настільки поширеним явищем, що цим більше нікого не здивуєш. Дуже багато людей купують апарати для вимірювання тиску з метою профілактики серцевих нападів та анемії.

Лікарі рекомендують завжди контролювати цей показник, щоб уникнути розвитку розладів у роботі внутрішніх органів та систем. Утім, чимало людей перетворюють цей запобіжний захід на привід для паніки та тривожних нападів.

На жаль, якщо людина не вміє правильно вимірювати кров’яний тиск, неправильне трактування нею показників тонометра може призвести до фальшивої тривоги та безпідставного хвилювання.

Саме з таких міркувань у цій статті ми зібрали 8 ефективних рекомендацій для правильного вимірювання кров’яного тиску у домашніх умовах. Візьміть на озброєння наші поради, адже саме вони дозволять вам тримати своє здоров’я та самопочуття під контролем.

Корисні поради для вимірювання кров’яного тиску вдома

Правильне положення тіла

Деякі люди не надають належної уваги тому, у якому положенні перебуває їхнє тіло під час вимірювання кров’яного тиску. Вони просто лягають на ліжко, надівають на руку тонометр та починають міряти тиск у лежачому положенні. Правду кажучи, так вимірювати тиск неправильно, адже ви не зможете отримати точні показники.

• Правильне положення тіла під час вимірювання кров’яного тиску – це коли людина сидить прямо, опираючись ногами на підлогу.
• Дуже важливо, щоб спина під час вимірювання тиску опиралася на спинку крісла, стіну або іншу тверду поверхню.

Правильне положення руки під час вимірювання кров’яного тиску

Такі прості на перший погляд помилки, як зміна положення долоні або всієї руки також можуть змінити показники тонометра.

Незалежно від того, напружуєте ви руку під час вимірювання кров’яного тиску чи ні, будь-який слабкий порух нею може вплинути на результати.

• Саме з цих міркувань лікарі рекомендують тримати руку на столі або іншій твердій поверхні під час використання тонометра.
• Попри те, що вам має бути зручно тримати руку, рухати нею до закінчення вимірювання тиску не можна.

Рухатися під час вимірювання кров’яного тиску не можна

Деякі люди настільки часто вимірюють тиск у домашніх умовах, що вони звикли розмовляти або активно жестикулювати під час використання тонометра, тим самим власноруч зменшуючи точність отриманих результатів.

• Не варто забувати, що будь-який голосний вигук, хвилювання або рухи можуть змінити показники тонометра.
• Саме тому, якщо ви хочете отримати точні результати, під час вимірювання кров’яного тиску намагайтеся сидіти нерухомо.

Не вживайте їжі та напоїв щонайменше за 30 хвилин до вимірювання тиску

Різні напої, зокрема алкоголь та газовані солодкі води, володіють здатністю автоматично підвищувати кров’яний тиск людини. Те саме стосується і тютюнових виробів.

• Якщо ви випили склянку газованого солодкого напою, необхідно зачекати щонайменше одну годину перед вимірюванням тиску.
• У тому випадку, якщо ви цих порад не дотримаєтеся, показники тонометра можуть бути вищими, ніж зазвичай, і це у вас викличе безпідставний напад паніки.

Правильні проміжки між вимірюваннями тиску

Старші люди звикли вимірювати кров’яний тиск по декілька разів на день. Утім, більшість кардіологів вважає, що така частота процедур також дає неправдиві результати.

• Дуже важливо вимірювати кров’яний тиск двічі на день. Перше вимірювання необхідно проводити вранці натщесерце, а друге – через годину після обіду. Зверніть увагу, що після обіду необхідно провести два вимірювання одразу, з інтервалом в одну хвилину.
• Вимірювати тиск потрібно у зручному місці при комфортній температурі.

Необхідно мати правильне обладнання для вимірювання тиску

На жаль, деякі пристрої не дозволяють точно визначити показник кров’яного тиску. При покупці тонометра найкраще обирати ті види, які схвалені національною професійною організацією, зокрема Американською асоціацією серця.

На своєму офіційному сайті ця організація пропонує перелік основних критеріїв, які допоможуть вам обрати ефективний тонометр для вимірювання кров’яного тиску у домашніх умовах.

Забудьте про електронні зап’ясткові тонометри

Звісно, нові технології, які використовують для вимірювання кров’яного тиску у домашніх умовах, є дуже зручними, практичними та естетично приємними для ока. Ми маємо на увазі електронні тонометри, які потрібно одягати на зап’ясток.

Проте ми не рекомендуємо використовувати саме такі прилади, адже навіть при найменшому порусі руки показники зап’ясткового тонометра можуть змінюватися.

Під час вимірювання тиску вдома намагайтеся зберігати спокій

Іншою типовою помилкою під час вимірювання кров’яного тиску є те, що більшість людей беруться за тонометр після серйозної сварки або одразу після пережитої стресової ситуації. Звісно, у цьому випадку показники тонометра будуть підвищеними, що викличе у вас ще сильніше хвилювання.

Саме тому перед тим, як взятися за вимірювання тиску, спробуйте заспокоїтися, трохи перечекати та вгамувати нерви, а також зробити кілька глибоких вдихів.

Навіть лікарі намагаються заспокоїти пацієнтів, перш ніж брати у них матеріал на аналізи. У медицині підвищення тиску через присутність лікаря або медсестри навіть отримало назву – “синдром білих халатів”.

Зверніть увагу, що сильне хвилювання може не тільки вплинути на показники тонометра, але й призвести до розвитку розладів у роботі багатьох внутрішніх органів та систем. Не забувайте, що з метою профілактики захворювань, що пов’язані з коливаннями кров’яного тиску, необхідно завжди тримати під контролем свої емоції та дотримуватися принципів правильного харчування.

Джерело

Все буде Україна