«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Антисептик з чарки: чи можна обробляти рану алкоголем?

Перша допомога при будь-якому пораненні покликана зупинити кровотечу і захистити рану від проникнення в неї мікробів. Для другого зазвичай використовують популярні антисептики, які можна купити в будь-якій аптеці: йод, зеленка, хлоргексидин, перекис водню. Але буває так, що в найбільш невідповідний момент аптек поблизу не виявляється, а потерпілому необхідно швидше допомогти. Чи можна знезаражувати рану алкоголем і наскільки це ефективно? Про це дізнавався EtCetera.

КРАЩЕ ТАК, НІЖ НІЯК. Повністю знезаразити рану 40-градусним алкоголем не вийде. Справа в тому, що етанол набуває виражених антисептичних властивостей в концентрації близько 60%. Отже, промивши рану текілою, очікуваного ефекту досягти не вийде. Утім, через брак інших антисептиків такий варіант може стати тимчасовою альтернативою.

ВИД АЛКОГОЛЮ. Залежно від якості і виду алкоголю, його вплив на рану може бути різним. Крім очікуваного антисептичного ефекту, добавки, що містяться в алкоголі, можуть вплинути на загоєння рани в подальшому. Тому лікери і бальзами можуть тільки зашкодити.

Якщо необхідно вжити термінових заходів, а інших антисептиків під рукою немає, то вибирати слід спиртне, близьке за своїм складом до горілки (тобто алкоголь з найменшою кількістю добавок).

ЯК ОБРОБЛЯТИ? Обробляти алкоголем потрібно тільки краї рани. Лити його безпосередньо на рану небезпечно – можна отримати хімічний опік, для загоєння якого буде потрібно ще більше часу. Після обробки слід накласти на місце пошкодження чисту пов’язку.

Джерело

Все буде Україна