«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як визначити, що ваша печінка нездорова?

Найхарактернішою ознакою захворювання печінки є біль або тяжкість в правому підребер’ї. Неприємні відчуття і почуття здавленості або переповненості в районі печінки можуть супроводжувати ледве помітні болі і поколювання.

Серед інших симптомів можуть бути підвищена стомлюваність, слабкість, збільшення залози в розмірах. Більш тривожними симптомами, які повинні змусити вас звернутися до лікаря і пройти обстеження, є гіркота в роті, печія, нудота і блювота.

Оскільки більшість патологій печінки спочатку не мають явних симптомів, лікарі рекомендують не чекати погіршення стану здоров’я, а вчасно визначити хворобу, здавши біохімічний аналіз крові.

«Перше, що потрібно зробити – це раз на рік сходити в поліклініку і здати біохімічний аналіз крові. У ньому буде шість показників: АЛТ, АСТ, ГГТ, ЛФ і два білірубіну. Можна зробити УЗД, але швидше за все ви не побачите вже наявне захворювання, або, якщо ви затягнули процес, то побачите вже цироз. Тому на ранніх стадіях захворювання УЗД не має сенсу робити», – каже гастроентеролог-гепатолог Сергій В’ялов.

Аналіз на біохімію потрібно здавати натще, а останній прийом їжі повинен бути за вісім годин до забору крові на аналіз.

Що покаже біохімічний аналіз крові?

Підвищення АЛТ буде вказувати на розвиток таких серйозних захворювань, як вірусний гепатит, токсичне ураження печінки, цироз печінки, рак печінки. Зниження рівня АЛТ – на некроз або цироз.

Підвищення АСТ в крові говорить про розвиток вірусного, токсичного або алкогольного гепатиту, раку печінки, а зниження рівня АСТ – про розрив печінки та дефіциті вітаміну В6.

Підвищення ГГТ може відбуватися при гострому вірусному або хронічному гепатиті і токсичному ураженні печінки.

Підвищення лужної фосфатази (ЛФ) буде свідчити про токсичний гепатит, некроз, цироз або рак печінки.

Підвищений показник загального білірубіну є симптомом жовтяниці або гепатиту. Підвищення пов’язаного білірубіну також буде говорити про жовтяницю, яка розвинулася через порушення відтоку жовчі з печінки.

За матеріалами

Все буде Україна