«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Які інфекції можна підхопити у громадському туалеті?

Британські вчені досліджували, чи можна підхопити небезпечні хвороби в туалеті.

Професор Університету Лейчестера Прімроуз Фрістоун провела багато років за вивченням калу людини. Вона довідалась, наскільки велика небезпека зараження при відвідуванні громадських туалетів. Більшість з нас переносить приблизно по кілограму бактерій. Частина міститься саме в кишечнику, де крім бактерій також проживають грибки, цвіль, віруси, а часом, і паразити.

Дослідження показують, що мікроби з кишечника заповнюють кал приблизно на 25-50%. У стільці людини велике розмаїття патогенів, які можуть передаватися між людьми. Серед них бактерії Campylobacter, Enterococcus, Escherichia coli, Salmonella, Shigella, Staphylococcus, Streptococcus і Yersinia, а також норовіруси, ротавіруси, гепатити А і Е.

Але ймовірність заразитися якою-небудь небезпечною інфекцією від унітазу в туалеті дуже низька, адже більшість кишкових хвороб вимагає передачі з рук в рот. А значить, мова йде про бактеріальне зараження рук, їжі і поверхонь. Шкіра людини також покрита шаром бактерій і грибків, який є високоефективним захисним полем. Нас оберігає імунна система, що забезпечує надійний захист від брудних патогенів.

Джерело

Все буде Україна