«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Які продукти найчастіше підробляють

Ви знаєте, що насправді їсте? Впевнені?

 

Журналісти вивчили полиці українських магазинів і з’ясували, які продукти фальсифікують найчастіше.

Купуючи продукти, українці зазвичай звертають увагу на термін придатності, а не на склад. Але виробник навіть у списку інгредієнтів може вказати далеко не всю правду, а то і взагалі зробити продукт зовсім з інших компонентів, про це йдеться на сайті milkua.info

На першому місці – молочні продукти, зокрема вершкове масло. Виробники часто замінюють тваринні жири рослинними.

«Ми завжди радимо звертати увагу на найменування продукту, його склад. Тобто якщо ви бачите, що на лицьовій етикетці великими буквами написано «Селянське 72,5%», але немає слів «вершкове масло», то не полінуйтесь перевернути і подивитися, що там написано дрібними літерами. Потрібно переконатися, що це не був маргарин або спред», — радить експерт Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» Ніна Кільдій.

Саме молоко підробити складно, проте згущене молоко часто виготовляють з пальмової олії.

Частково фальсифікують ковбасу, особливо варену. Це друге місце в ТОПі. Інгредієнти ковбаси настільки роздроблені, що можна непомітно додати все що завгодно. Наприклад, соєвий білок.

Третю сходинку посіли різноманітні соуси. Кетчупи виробляють не зі свіжих томатів, а з пасти, яку недостатньо концентрують, а також барвників та консервантів.

Але апофеоз — це фальшивий майонез.

«Не використовують яйця виробники при виробництві майонезів. Є поняття «майонезний соус» — він може бути низької жирності, може бути зовсім без яєць. А є поняття «майонез». Там обов’язково повинні бути яйця», — зазначає Кільдій.

Підробляють навіть дуже популярний, особливо в сезон консервації, продукт — оцет. Його розбавляють.

А влітку, попереджають експерти, почнуться ігри з морозивом — під виглядом пломбіру виробники продають десерт сумнівної якості. пише - simya.com.ua

Все буде Україна