«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Які продукти викликають біль в суглобах?

Для того, щоб дізнатися, які саме продукти провокують появу болю в суглобах, спробуйте виключити їх зі свого раціону на деякий час і перевірте, чи з’явилося поліпшення. Ми часто думаємо, що біль в суглобах пов’язаний з фізичним перенапруженням або неправильною поставою. Виявляється, наш раціон також впливає на здоров’я суглобів!

Деякі продукти викликають запалення і погіршують наше здоров’я.

Хочете дізнатися, які з них викликають біль в суглобах? Тоді читайте нашу статтю!

Як артрит, подагра і фіброміалгія пов’язані з їжею, яку ми їмо?
Це не новина, що на ринках і супермаркетах продається безліч продуктів, які можуть містити шкідливі речовини.

Щодня ми стикаємося з хімічними харчовими домішками і консервантами, які можуть негативно вплинути на наше здоров’я. Крім того, ми частенько неправильно харчуємось, порушуючи всілякі рекомендації для харчування та ігноруючи дослідження вчених.

Недавні дослідження показують, що це може викликати біль в суглобах, особливо, якщо ви страждаєте від наступних захворювань:

Фіброміалгія
Подагра
Артрит
Артроз
Грижа міжхребетного диска
Відмова від деяких продуктів може істотно ослабити найбільш часті неприємні симптоми (ригідність, припухлість і біль в суглобах) і допоможе поліпшити фізичний стан.

Зверни увагу, що, перш ніж виконувати дієтичні рекомендації, необхідно пройти лікарське обстеження і проконсультуватися з фахівцем!

Яких продуктів краще уникати при болю в суглобах?
Зверни увагу на наступні продукти, які викликають проблеми з суглобами.

Рослини сімейства пасльонових:
Всі ці овочі вкрай не рекомендується споживати при проблемах із суглобами. До пасльонових відносяться:

Картопля
Томати
Баклажани
Солодкий перець
Чилі
Батат
Паприка
Страви, приготовані з використанням цих продуктів, можуть містити алкалоїд соланін, який викликає накопичення кальцію в тканинах і біль в суглобах.

Окрім цього, варто понизити споживання солі при приготуванні їжі.

Горіхи і олії
Намагайся готувати їжу без додавання жиру, за винятком оливкової олії. Оливкова олія, згідно з дослідженнями, має протизапальний ефект, а також болезаспокійливі якості. А в поєднанні з вітаміном D допомагає зміцнити кістки (правда, поки це достовірно відомо тільки з лабораторних дослідів на мишах).

Оливкову олію краще вживати в салатах – при нагріванні вище 180 градусів вона втрачає частину корисних властивостей.

Крім того, не варто забувати про жирну рибу – риб’ячий жир зменшує біль при артриті й допомагає поліпшити стан суглобів. Багато омега-3 жирних кислот міститься в чорній і червоній ікрі, скумбрії, оселедцеві, лососеві, сардинах і форелі.

Горіхи також містять олії, які хоча й дуже корисні для здоров’я, можуть посилити м’язове запалення і запалення в суглобах. Ви можете їсти їх, але не частіше, ніж один раз на тиждень і в невеликих кількостях – краще всього проконсультуватися зі своїм лікарем або дієтологом, щоб скласти точну дієту!

Молочні продукти
Люди, що страждають від артриту або болю в суглобах, відчувають гостріші симптоми при споживанні молочних продуктів і помічають поліпшення, коли відмовляються від них.

Краще утримуватися від споживання наступних продуктів:

Молоко
Йогурт
Вершкове масло
Маргарин
Вершки
Морозиво
Справа в тому, що в молоці міститься білок казеїн, що провокує біль в суглобах.

Якщо ви хочете заповнити нестачу кальцію і білка в організмі, спробуйте замінити молоко наступними продуктами:

Шпинат
Мангольд
Мигдаль
Сочевиця
Кіноа
Тофу


Борошно
У рафінованому борошні з пшениці та житі міститься глютен. Крім того, вона не рекомендована при целіакії, оскільки викликає запалення шлунково-кишкового тракту. Також біле борошно провокує запалення суглобів і погіршує стан при артриті.

Замість білого борошна віддавайте перевагу цельнозерновому.

Яйця і м’ясо
Вони все ще залишаються суперечливим продуктом, хоча і використовуються в сотнях рецептів – від випічки до салатів. Яйця містять багато білка, але їх не рекомендується їсти, якщо ви страждаєте від болю і запалення при артриті.

Справа в тому, що в жовтку міститься так звана арахідонова кислота, яка посилює запалення при потраплянні в організм.

Якщо перестати їсти яйця, можна помітити, що запалення зменшилося і біль в суглобах проходить.

М’ясо також чинить негативний вплив на здоров’я суглобів – багато досліджень довели, що вегетаріанська і веганська дієта призводять до значних покращень в короткі терміни.

Краще отримувати білок з продуктів рослинного походження (бобових і зернових продуктів).

Цитрусові фрукти
Деякі люди, що страждають від подагри або артриту, помічають поліпшення після того, як відмовляються від цитрусових фруктів – сирих або приготованих. Цитрусові фрукти включають:

Апельсини
Лимони
Помело або грейпфрути
Мандарини
Лайм
Щоб заповнити нестачу вітаміну С і зміцнити імунну систему, важливо приймати від 75 до 90 мг вітаміну С щодня (незалежно від того, жінка ви чи чоловік).

Зверніть увагу на інші овочі та фрукти, багаті вітаміном С:

Броколі
Папайя
Ківі
Гуаява
Полуниця


Чай і кава
Необхідно обмежити споживання чорного чаю, кави і газованих напоїв і постаратися вживати більше чистої води.

Крім того, обов’язково потрібно відмовитися від вживання алкоголю і куріння – це значно погіршить стан організму!

Чим замінити ці продукти, щоб не викликати біль в суглобах?
Прочитавши цю статтю, ви, напевно, думаєте, що вам не можна їсти взагалі нічого, але це не так. Зверніть увагу на наступні продукти:

Дуже корисний гранат: згідно з численними дослідженнями, він знижує запалення суглобів при остеоартрозі, а також знижує ризик виникнення артриту.
Ягоди, особливо вишня, захищають від нападів подагри – так було встановлено медичним центром університету Бостона. На додаток, вона усуває симптоми остеоартриту і знижує запалення, тому необхідно звернути увагу на вишневий сік. Ще одна причина додати ягоди у свій раціон – високий вміст елагової кислоти, яка має властивості антиоксиданту і знижує запалення, що може цілющим чином вплинути під час артриту суглобів. Великий відсоток елагової кислоти міститься в суниці, малині, ожині, полуниці.
Згідно з дослідженням декількох медичних інститутів, желатин чинить сприятливий вплив на суглоби, і його вживання робить сполучну тканину більш еластичною. Желатин можна споживати у складі желе, холодцю, супів, цукатів, десертів або в якості добавки. Його корисно поєднувати з вітаміном C для посилення вироблення колагену.
Дикий (коричневий рис), зелені, жовті та помаранчеві овочі, а також сухофрукти можуть допомогти уникнути болю.

Пише - tutkatamka.com.ua
 

Все буде Україна