«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Мамам на замітку. Найбільш часто зустрічаються дитячі інфекції

Кір, вітрянка, краснуха - досить часто зустрічаються інфекції, які в дитячих колективах поширюються дуже швидко. Як вчасно запідозрити недобре, і що робити, якщо вберегти малюка від вірусу не вдалося.

ВІТРЯНА ВІСПА
Вітрянка - широко поширене дитяче захворювання. Його збудник відноситься до групи герпетичних ДНК-вірусів, які викликають вітряну віспу і оперізуючий лишай. Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом і може поширюватися на великі відстані. Втім, передача інфекції можлива і від вагітної матері до майбутнього крихті, що може спричинити за собою внутрішньоутробне ураження плода. Однак таке зараження відбувається рідко.
Як правило, вітрянка починається раптово з невеликого підвищення температури, зниження апетиту, загального нездужання. Потім на голові і тілі (а іноді і на слизових оболонках) малюка з'являється кілька вузликів червоного кольору. Дуже швидко вони перетворюються в пухирці. Життя такого бульбашки недовга: вже на другий день його вміст каламутніє, поверхня зморщується і починає покриватися скоринкою. Днів через 7-8 скоринки підсихають і відпадають. Втім, на тілі дитини можуть одночасно бути присутнім і плями, і бульбашки, і скориночки, так як висип з'являється багато разів протягом 4-5 днів захворювання. В цілому прогноз за течією захворювання сприятливий. Однак чим молодша дитина, тим вище у неї ризик появи ускладнень (пневмонія, енцефаліт, міокардит, гепатит, кон'юнктивіт).
При вітрянці дитини турбує свербіж шкіри. Не допускайте, щоб малюк розчісував бульбашки - в ранку може потрапити інфекція! Через це на шкірі можуть залишитися сліди на все життя.
Слідкуйте, щоб нігті у дитини були коротко зрізати, і частіше мийте йому руки з милом.
Щодня міняйте натільну білизну малюка.
Змащуйте ранки слабким розчином перманганату калію (марганцівки) або спиртовим розчином зеленки (зеленки).
КРАСНУХА
Захворювання починається з почервоніння вічко, нежиті і невисокої температури. Потім з'являється рожева висипка. Спочатку вона проступає на обличчі, а потім швидко поширюється по всьому тілу. Малюк також може скаржитися на невелике свербіння. Крім того, за вушками, на потилиці і шиї промацуються щільні кульки збільшених лімфовузлів (не лякайтеся - через тиждень все прийде в норму). Уже на третю добу висип блідне. Ще через кілька днів зникає зовсім, плям на шкірі не залишається. Причому чим менша дитина, тим легше протікає у нього це захворювання. Краснуха добре піддається лікуванню.
А ось для майбутніх мам вірус краснухи становить небезпеку. Внутрішньоутробне інфікування плода в перші 3 місяці вагітності може призвести до важких пороків розвитку дитини, а іноді - до мимовільного викидня і мертвонародження. Якщо жінка підхопила вірус на пізніх термінах, після народження малюка чекає пройти тривале лікування.
Протягом 4-5 днів малюк повинен дотримуватися постільного режиму.
Приготуйте для дитини побільше пиття (морс, розбавлений сік). Слідкуйте за його дієтою. Вона повинна бути молочно-рослинною, збагаченої вітамінами.
КІР
Найбільш поширена вірусна інфекція серед дітей до 5 років. Передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Якщо мама перехворіла на кір, малюк набуває від цього захворювання імунітет.
Інкубаційний період кору становить 6-12 днів. Потім у дитини з'являється нежить, підвищена температура (іноді до 39-40,5 ° С), розвивається світлобоязнь, сльозяться і червоніють очі, наростає болісний кашель (триває 3-5 днів). На слизовій оболонці щік і глотки виникають плями Коплика. Плями Коплика - це сірувато-білі цятки розміром з піщинку, оточені червонуватим обідком (схожі на манну крупу). Через 12-18 годин після появи плями зазвичай зникають.
Далі висипання поширюються по всьому тілу. Протягом 24 годин висип швидко покриває всі обличчя, шию, руки і верхню частину грудної клітки, а потім - спинку, животик, кінцівки. Висип блідне і зникає приблизно за 2 дні. У важких випадках призначається антибактеріальна терапія.
Малюк, котра захворіла на кір, повинен дотримуватися постільного режиму. Затемните кімнату, щоб світло не дратував очі. Частіше провітрюйте приміщення.
Для пом'якшення кашлю можна давати дитині тепле молоко з содою, боржомі, журавлинний морс і відвар шипшини.

За матеріалами 

Все буде Україна