«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Не тільки користь: чим може нашкодити черешня

Далеко не всім людям можна їсти черешню досхочу – при ряді захворювань її ягоди протипоказані. Крім того, черешня володіє властивістю накопичувати шкідливі речовини.

Черешня – неймовірно корисна для здоров’я ягода, яку можна їсти навіть тим, кому не можна вживати більш кислу вишню. Але лікарі нагадують, що з першими ягодами на прилавку потрібно бути обережними. За словами лікаря Людмили Бабич черешня, як і всі ягоди, може акумулювати в собі нітрати та інші небезпечні хімічні речовини, що використовуються фермерами.

Ранні плоди потрібно попередньо замочувати в холодній воді на 20 хвилин, а потім промивати під проточною водою, порадила фахівець. Дітям найпершу ягоду краще не давати зовсім. Черешня має масу достоїнств – вона некалорійна і при цьому багата клітковиною, та м’яко очищає печінку.

Людям з гастритом, виразкою і проблемами з підшлунковою вишню їсти не рекомендують, – але черешня якраз допомагає таким пацієнтам з травленням, знімає шлункові кольки і покращує загальне самопочуття. Проте, в деяких випадках від вживання черешні слід утриматися.

«У черешні мало протипоказань, але все ж вони є. Вона заборонена тим, хто часто страждає розладами шлунка та діареєю, так як чинить додаткову проносну дію.

Також уникати її вживання потрібно при непрохідності кишечника», – зазначила Людмила Бабич. Також черешня може підвести організм у незміцнілих дітей. Клітковина, що містяться в м’якоті кислоти, велика кількість вуглеводів і особливо алергени можуть стати причиною погіршення самопочуття у ранньому віці.

Крім того, не потрібно вживати свіжу черешню на голодний шлунок і відразу після ситної трапези – навіть цілком здоровим людям краще починати їсти ягоди не раніше ніж через півгодини. У день достатньо з’їдати 20-25 ягід: цієї кількості достатньо, щоб наситити організм корисними речовинами, мікроелементами та вітамінами.

Джерело

Все буде Україна