«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ось як вирішити всі проблеми зі щитоподібною залозою

І чому це так важливо …

Щитоподібна залоза відповідає за вироблення ряду гормонів, а також впливає на різні види тканин. Від рівня гормонів щитоподібної залози залежить енергообмін в організмі і робота нервової системи. Якщо кількість гормонів значно перевищує норму, людина відчуває себе занадто збудженою, а якщо їх, навпаки, мало, хворий стає млявим і апатичним.

Серед найбільш поширених захворювань щитоподібної залози варто назвати гіпертиреоз.

Гіпертиреоз пов’язаний з надлишком гормонів щитоподібної залози. При гіпертиреозі виробляється занадто мало тиреоїдних гормонів, через що виникає ряд характерних симптомів.

1) Постійна мерзлякуватість, озноб.

Тироксин — важливий гормон щитоподібної залози — відповідає за терморегуляцію і обмін речовин в організмі. Будь-яке відхилення від норми супроводжується зниженням температури тіла, набряками і стрибками тиску.

2) Шкіра стає тьмяною, сухою і грубою, а волосся слабшає і починає випадати.

3) Постійна втома.

А також млявість, занепад сил, брак ентузіазму. Звичайно, втома може бути пов’язана і з іншими причинами, але варто звернути на неї пильну увагу, якщо вона стала хронічною.

4) Погіршення пам’яті та уважності, провали в пам’яті — пов’язані вони не з віковими змінами, а з низьким рівнем гормонів щитоподібної залози.

Гіпертиреоз може виникати в результаті безпосереднього ураження щитоподібної залози, а також через інші патології. Гіпертиреоз може бути автоімунним, коли щитоподібну залозу атакують антитіла власного організму, які повинні боротися з чужорідними організмами.

Така реакція імунної системи викликана збоєм в її роботі.

Знизити функцію щитоподібної залози може такий важкий токсичний метал, як ртуть. Потрапляє він в організм через часте вживання океанської риби.

Щитоподібна залоза страждає і у тих, хто постійно піддається стресу.

Гормон стресу кортизол перешкоджає перетворенню гормонів щитоподібної залози в активну форму, яка регулює обмін речовин.

Гіпотиреоз може розвиватися також на тлі вживання соєвих продуктів.

Їх слід взагалі уникати або хоча б не зловживати ними. Якщо ви помітили у себе будь-які з названих симптомів, пора подбати про своє здоров’я. Уникайте будь-яких продуктів, які пригнічують функцію щитоподібної залози: лляної олії, арахісу і арахісового масла, риби з високим вмістом ртуті, кукурудзи, алкоголю і кофеїну.

По-друге, віддавайте перевагу продуктам, які мають протизапальну дію: овочі, фрукти, бобові, горіхи і насіння, риба, яка не містить ртуть, м’ясо, яйця, молоко.

Один раз в тиждень дозволяйте собі продукти, які вважаються «сміттєвою їжею» — щоб підігнати роботу щитоподібної залози.

Ви стикалися з хворобами щитоподібної залози? Що вам допомогло їх подолати?

Джерело

Все буде Україна