«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ось Вам! В літаку з Китаю не ті тести, які потрібні! - Відомий адвокат зробила гyчнy заяву

Друзі. Погані новини. Пам'ятаєте президент нещодавно анонсував, що от-от має прибути літак з Китаю нарешті з тестами на коронавірус, антисептиками і оцим усім?

Так от - там не ті тести, які потрібні. В літаку експрес-тести. А найбільш потрібні - тест-системи ПЛР
От що пише Pavlo Polamarchuk:
💬 В Китайському літаку - експрес тести. В мене все 💬
Чому Павло, який працює в Міністерство охорони здоров'я України експертом і працює саме над тим, щоб захистити нас від епідемії так засмутився цим? Я спробувала з'ясувати у лікарів. От що дізналась:
Є два типа тестів:
🔴 1) Тест-системи ПЛР - лабораторне тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
Ці тести достовірно встановлюють як наявність так і відсутність коронавірусу у людини навіть до початку прояву симптомів.
🌑 2) Експрес-тести. Набагато менш точні. І головне - вони "бачать" не вірус, а лише антитіла, які починають вироблятись в організмі лише на 5-6 день після появи симптомів. А від зараження до симптомів може пройти ще два і більше тижнів. Тобто негативний результат тесту майже не дає ніякої корисної інформації для боротьби з епідемією. Негативний результат не може виключити наявність зараження. Позитивний - теж дуже приблизний і головне - його отримують запізно.
А тестувати вірогідно заражених, які вже можуть переносити вірус, але ще не мають симптомів експрес-тестами взагалі без сенсу. Тобто ні перевірити приїжджаючих в країну, ні своєчасно виявити уражених серед вірогідних контактів захворівшого експрес-тести не можуть.
❗️❗️❗️ ❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️
Для ефективної боротьби з епідемією потрібні тест-системи (ПЛР-тестування). І суттєво збільшити спроможність дабораторій. Для достовірної перевірки груп ризику, всіх, хто повернувся протягом останніх двох тижнів із-за кордону, всіх контактів захворівших, супер-переносників. Без необхідної кількості ПЛР-тестування МОЗ не володіє достовірно інформацією і вся наша статистика не дає повної картини, і відповідно карантинні заходи (які дійсно необхідні) - не є ефективними. 
Без достатньої кількості ПЛР-тестів неможливо запровадити адекватні протоколи тестування і уточнити необхідні карантинні заходи - посилити щодо ймовірно уражених кластерів і зменшити загальний негативний вплив на економіку.
Наразі Уряд України не закупив ЖОДНОЇ тест-системи ПЛР. 
Були лише ті, що в якості гуманітарної допомоги нам виділила ВООЗ (близько 1500 шт.). 
І 1000 штук змогли закупити Повернись живим для армії! (за що їм честь і хвала, Masha Nazarova Vitaliy Deynega ❤️❤️)
І з Китаю необхідні тести до нас теж не летять попри оптимістичні завіряння влади.
А це означає, що ми найближчим часом так і не зможемо запустити адекватні протоколи тестування і контролювати поширення епідемії - а тим більше з нею ефективно боротись.
Що потрібно робити:
🔴 Вимагати у влади - Президента Офіс Президента України, Міністерство охорони здоров'я України Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Dmytro Kuleba вжити всіх заходів, і докласти надзусилля, щоб закупити тест-системи ПЛР в необхідній кількості. 
Не замилювати нам очі. Казати правду. І забезпечити наших лікарів тест-системами.
Якщо це змогла зробити неурядова волонтерська організація Повернись живим, то це точно має змогу зробити держава. інакше - навіщо вона нам?
🔴 Вимагати надати інформацію - до яких країн і міжнародних організацій Україна вже зверталась, хто відмовив? З ким ведем перемовини?
Тут у нагоді стануть депутатські звернення - офіційні і особисті Олександра Устінова (Oleksandra Ustinova) Yegor Chernev Olga Stefanyshyna Yaroslav Yurchyshyn Anastasia Krasnosilska Яна Зінкевич 
Перевірити цю інформацію - звертатись безпосередньо до ВООЗ, послів держав, шукати, шукати, знайти і привезти.
🔴 Вимагати ввести адекватні протоколи тестування - 
забезпечити тестування методом ПЛР всіх, 
- хто повернувся із-за кордону протягом 14-ти діб і повертається зараз.
- ймовірних контактів достовірних заражених, найближче їх оточення і ширше коло
- лікарів, які контактують із хворими і потенційно хворими,
- потенційних суперрозповсюджувачів - продавці супермаркетів, поштарі, поліцейські, лікарі і т.д.
- довільні вибірки для виявлення і локалізації інших кластерів зараження.
🔴 Запускаємо флешмоб. З вимогою до влади закупити ПЛР-тест-системи і тестувати всіх з хештегом #ТестуйтеУсіхПЛР
Придумайте картинку??
🔴 Ідемо служити в армію. Там тепер очевидно буде безпечніше з вірусом, ніж на гражданці :)

Все буде Україна