Полюбити ранок: сім порад, як навчитися раніше вставати з ліжка
Тому важливо використовувати свій час раціонально і максимально задіяти ранковий час.
Блогер Сара Петерсон в своїй колонці поділилася порадами про те, як полюбити ранок і почати раніше вставати.
1. Так просто, що не можна сказати "ні".
Установка будильника на більш ранній час зовсім не гарантує, що ви прокинетеся. Зрештою, кнопку "відкласти" можна натискати нескінченно. Що робити в такому випадку? Експерт радить почати з дуже маленького кроку – ставити будильник всього на одну хвилину раніше кожен день. Через три тижні (з огляду на тільки робочі дні) ви будете вставати вже на 15 хвилин раніше, і навіть не помітите цього. Ви зробите процес настільки простим, що неможливо буде сказати "ні". Так, до досягнення мети, наприклад, вставати на 2 години раніше, доведеться почекати кілька місяців, але це краще, ніж взагалі відмовитися від таких планів.
2. Домовляйтеся про ранні зустрічі.
Домовляйтеся про ранні зустрічі з іншими людьми, які встають так само рано, як і ви. Це, по-перше, додасть почуття відповідальності. По-друге, ваш організм більш ймовірно прокинеться сам, якщо у вас буде щось заплановано. Згадайте, як ви прокидаєтеся за кілька хвилин до будильника, коли у вас призначена важлива справа. Так не тільки будильник, але і ранкові зустрічі будуть додатковим поштовхом, щоб прокинутися.
3. Створіть зручну для прокидання атмосферу.
Речі, які вас оточують вранці, також мають значення. Наприклад, ви з більшою ймовірністю займетеся спортом, якщо спортивний одяг буде заздалегідь підготовлений. Залишайте будильник там, де до нього не можна дотягнутися і потрібно лише встати, щоб його вимкнути. Якщо є така функція, поставте кавоварку на таймер, щоб кава була готова до вашого підйому і т. д. Подумайте, які "вдосконалення" підходять вам.
4. Знайдіть конкретну причину невдач
Ви пробували рано вставати, але нічого не виходило? Спробуйте встановити точно, які кроки на шляху до цієї мети вам не вдалося реалізувати. Наприклад, ви ставили будильник на більш ранній час, але постійно відкладали підйом. Можливо, ви намагаєтеся встати набагато раніше і не даєте організму поступово звикнути. Або ви просто не отримуєте достатньо сну, лягаючи спати занадто пізно.
5. Знайдіть привід, який вам буде подобатися
Визначте, заради чого ви хочете рано вставати. При цьому важливо знайти позитивну мотивацію. Якщо ви будете планувати вставати, щоб бігати, але при цьому вам категорично не подобається біг, швидше за все, ви не зможете довго слідувати за таким графіком. Чому б не переформатувати свій день? Плануйте на ранок те, що ви дійсно любите і що надихає вас.
6. Відзначайте прогрес
Ще один спосіб підтримати мотивацію – простий календар. Повісьте в кімнаті календар і ставте позначки, коли у вас вийшло встати раніше. Кілька закреслених тижнів будуть підштовхувати вас не допускати пропусків у календарі надалі.
7. Налаштуйтеся на те, що ви "ранкова людина"
Самоналаштування – ще один важливий фактор. Переконання, що ви "сова" і що для ранкових підйомів вам потрібно долати себе – буде негативно позначатися на ваших планах. Спробуйте просто відмовитися від цієї мантри. Можливо, вам потрібно лише більше часу, щоб звикнути до нового графіка, і ви відчуєте себе цілком комфортно.