«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Популярний антибіотик увійшов до світового списку смертельно небезпечних

Антибіотик ципрофлоксацин та інші препарати класу фторхінолонів визнані небезпечними через цілий ряд ризиків порушень, у тому числі в серцево-судинній системі. Як учені прийшли до висновку про це повідомило видання Infection Control Today.

Дослідники виявили, що пацієнти, які приймали фторхінолони, були більшою мірою схильні до розвитку аневризми аорти і розривів судин, ніж пацієнти, які не брали ці ліки. Експерименти з мишами також виявили серйозну небезпеку в плані внутрішніх ушкоджень у зв’язку з прийомом ципрофлоксацину.

Миші з нормальними та хворими аортами отримували ципрофлоксацин, а також плацебо, та згодом з’ясувалося, що на хворих тварин антибіотик надавав вкрай негативний впливом. У 79% хворих мишей, що отримували препарат, розвинулася антибіотик-асоційована діарея, у 67% – розсічення аорти, у 15% випадків тварини померли

. В результаті дослідники уклали, що застосування ципрофлоксацину пов’язано з великими ризиками для серцево-судинної системи, а також здатне провокувати порушення в клітинних процесах сполучної тканини, включаючи тендиніт (запалення) і розрив сухожиль, відшарування сітківки.

Вчені відзначили, що перед призначенням даних ліків потрібно зіставляти терапевтичну користь з потенційними ризиками для здоров’я.

Джерело

Все буде Україна