Рак все-таки заразний
У ході свого дослідження ці вчені виявили: є ссавці, які піддаються зараженню раком. Зокрема, вони вказали на тасманійського диявола, хижа тварина, що живе в сучасному світі лише на острові Тасманія. Науці вже було відомо про те, що сумчасті тварини можуть хворіти на рак, але так як випадки такого захворювання були рідкісними, вчені вважали, що це випадковість.
Нова робота спонукала фахівців укласти, що тасманійський диявол дійсно більш сприйнятливий до заразного раку. Дослідники пояснили, що тасманійські дияволи часто кусають один одного за морду, конкуруючи в боротьбі за здобич або за можливість спаровуватися. Автори проекту виявили: пухлини у цих тварин розростаються з клітин, які активізуються в процесі загоєння ран.
Ці клітини блокують біохімічні шляхи регенерації тканин. «Появі обох різновидів раку сприяють подібні мутації, а розвиваються пухлини з приблизно одних і тих же тканин», – заявили співробітники Кембріджського університету. Примітно те, що вчені вважають: поширенню пухлин серед тварин могли сприяти люди, через яких чисельність тасманійських дияволів різко знизилася.
«Зменшення популяції тварин посприяло і зменшенню генетичного різноманіття, яке необхідно для адаптації імунної системи до злоякісних клітин», – поділилися думкою наукові фахівці.