«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Розсіяний склероз: хто в групі ризику?

Від розсіяного склерозу страждають близько 2 мільйони людей по всьому світу.

Всупереч стереотипу, розсіяний склероз ніяк не відноситься до проблем з пам'яттю у людей похилого віку. Це аутоімунне захворювання, яке характеризується множинними ураженнями мієлінової оболонки нервових волокон головного і спинного мозку, яка необхідна для передачі сигналів між нервовими клітинами.

Зазвичай розсіяний склероз вперше проявляється в 20-40 років, але може виникати і у дітей. Захворювання характерне для країн з холодним кліматом. Прийнято виділяти три зони, що розрізняються за поширеністю розсіяного склерозу.

Найвища поширеність, понад 50 випадків на 100 тисяч аселення, реєструють в північній і центральній частині Європи, північних районах США, на півдні Канади і Австралії, в Новій Зеландії. Середня (10-50 випадків на 100 тисяч населення) - в південній Європі, на півдні США і півночі Австралії. Найнижча, до 10 випадків на 100 тисяч населення - в Південній Америці, Азії, Африці і Океанії. Жінки страждають від склерозу частіше, ніж чоловіки.

 Крім того, жертвами хвороби зазвичай стають представники європеоїдної раси; в Кореї, Китаї, Японії налічується всього 2-6 випадків на 100 тисяч населення. У США поширеність розсіяного склерозу серед чорношкірого населення нижча, ніж серед білого, але вища, ніж у корінного населення Африки. У великих промислових містах і районах захворюваність вища.

На ранніх стадіях захворювання складно поставити правильний діагноз через велику кількість можливих симптомів. Розсіяний склероз може починатися зі слабкості в ногах, оніміння в різних частинах тіла, відчуття проходження струму по хребту, запаморочення, блювоти, погіршення зору.

Симптоми можуть проявлятися як поодинці, так і одночасно. Для оцінки стану пацієнта і постановки діагнозу неврологи використовують шкалу стану функціональних систем і розширену шкалу оцінки інвалідизації. За допомогою першої вони оцінюють вираженість уражень, за допомогою другої - загальний ступінь інвалідності пацієнта. Також для уточнення діагнозу використовують магнітно-резонансну томографія.

За матеріалами

Все буде Україна