«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Сало — калорійний і корисний продукт.

Сало є продуктом навколо властивостей і особливостей якого йдуть суперечки та дискусії. Одне відомо точно, сало калорійне, в ста грамах міститься 770 ккал. Але ця калорійність сала може виступати і як корисну властивість, наприклад, для полярників або мандрівників, які потребують поживної їжі або тих, хто займається важкою працею, що вимагає величезних витрат енергії.

Калорії, що містяться в салі, на дуже довгий час вгамовують потреба організму в енергії. Навіть маленький шматочок натурального сала може на дуже тривалий термін викликати відчуття ситості. Тому при бажанні схуднути, багато хто радить перекушувати саме салом! Різновидів сала дуже багато. Самим популярному з усіх є свиняче сало, тому саме про його корисні властивості іпіде мова далі.

Свиняче сало корисне, насамперед, тим, що в ньому міститься арахідонова кислота, що відноситься до насиченим жирних кислот. Наш мозок,печінку і наднирники потребують її для повноцінного функціонування. Так само арахідонова кислота позитивно впливає на гормональний фон організму, мембрани клітин і холестериновий обмін. Інші жирні кислоти, що входять до складу сала так само корисні, а саме лінолева, пальмітинова, ліноленова і олеїнова. Їх вміст у салі майже такий же, як і в оліях рослинного походження.

У салі є й вітаміни А, Д і Е, плюс каротин! Таким чином, біологічна активність цього продукту в кілька разів більше, ніж у вершкового масла, яке всі вважають корисніше сала. Насправді ж свиняче сало як ніякий інший продукт допомагає підтримувати на належному рівні імунітет і життєвий тонус людини. Таким чином, калорійність сала, це його не головна характеристика.

Цей продукт корисний своїми властивостями і для здоров’я і для нашого харчування. Чи варто говорити про широке застосування свинячого сала в кулінарії!? Адже як тільки сало не готують. У будь-якій кухні народів світу ви знайдете страви із салом в смаженому, солоному, і копченому вигляді. А те, що в салі є холестерин, так це теж плюс. Холестерин входить до складу наших м’язів і міжклітинних мембран, організм потребує холестерин.

Головне не перестаратися, але сьогодні рівень холестерину легко контролювати за допомогою спеціальних приладів, якщо вас так турбує цей факт. Так що їжте калорійний і корисний продукт — сало!

Приємного апетиту.

Все буде Україна