«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Що відбувається з вашим тілом, якщо Ви сидите по 12 годин в день

Кожній людині, відпрацювавши свої 8-10 годин, хочеться тільки одного – лягти на диван, відкоркувати пляшку пива чи мінералки та відпочивати. Парадокс в тому, що на роботі більшість із нас нерухомо сидять, перебираючи папірці або дивляться на монітор, а вдома знову продовжують сидіти. Виходить, що ми знаходимось у положенні сидячи більше 12 годин – набагато більше, ніж витримує наш організм.

Ви скажете: «Людина створена для того, щоб сидіти – саме так ми влаштовані». Однак це неправда. Еволюція не розраховувала на те, щоб більшу частину свого часу проводити на стільці. Їй навіть не відомо, що існує такий предмет, як стілець. Вона створила нас для природи, де потрібно постійно рухатись, щоб вижити.

Тому немає нічого дивного в тому, що наше здоров‘я псується з кожною годиною, проведеною у  положенні сидячи.

Ви думаєте, ми перебільшуємо? Ні. Будь-яке статичне положення в кінцевому випадку призводить до болісних відчуттів, адже тіло неможливо зафіксувати – воно не може знаходитисься у стані спокою надто довгий час. Сидіння призводить до кісткової та м‘язової дистрофії, серцевих захворювань, ожиріння, цукрового діабету і до загальної хворобливості. Якщо Вас не переконали наші слова, давайте поговоримо про факти.

Проблеми з кровообігом.
Наше тіло створене, щоб рухатись, а не сидіти. Анатомічна будова повністю доводить цей факт. В нашому тілі велика кількість суглобів та скелетних м‘язів. Саме нашому виду вдалось стати на ноги, набути еластичності шкіри та інших складових, які дозволяють рухатись максимально вільно.

Ви пам‘ятаєте моменти, коли у ікрах відчувалось неприємне поколювання чи судороги? Це наслідок накопичення крові у венах через сидячий спосіб життя. Якщо Вам необхідно пояснити весь негатив цього – для прикладу, інсульт.

Виснаження м‘язів.
Які найлінивіші частини тіла під час сидіння? Сідниці та ікри, звичайно. Вони нічого не роблять, тільки змушують тіло повільно гаснути.

На щастя, шкідливість сидіння за робочим столом можна звести до мінімуму. Потрібно час від часу вставати зі стільця, щоб розім‘яти ноги. Так, Ви можете запобігти негативним наслідкам, але щоб м‘язи повністю не атрофувались постарайтесь записатись в зал.

Схильність до ожиріння
Все здається зрозумілим та річ не тільки у відсутності фізичних навантажень, а в особливому ферменті, який працює гірше, якщо ти на декілька годин засиджуєшся на місці. Він називається ліпопротеїнліпаза − знаходиться на стінках наших судин та відповідає за розщеплення жирів, які циркулюють в крові.

Сидячи в одному положенні, розщеплення жирів в судинах відбувається набагато повільніше, що і призводить до ожиріння. А ще потрібно зауважити, що швидкість спалення кілокалорій в сидячому положенні зменшується до 1 за хвилину, що дуже мало для того, щоб перестати бути товстуном.

Нервові клітини
Вам може здаватись, що сидіти дуже легко та приємно, але для ваших нервових клітин цей процес нагадує випробування, тому що неприродна поза призводить до защемлення нервів, що призводить до болю у всьому тілі.

Якщо сидіти досить довго – це призведе до спазмів. Найчастіше ми відчуваємо їх в плечах, внизу спини та шиї. Також Ви позбавляєте своє тіло всіх еволюційних переваг – порушується циркуляція крові, через що нервові клітини не отримують необхідної кількості енергії.

Проблеми із хребтом
Вони надзвичайно серйозні, тому що ніхто із нас не вміє правильно сидіти. Найчастіше ми вигинаємо спину назад, а плечі нахиляємо вперед. Виходить неприродна дуга із хребта, яка призводить до зношення міжхребетних дисків, деградації хребтових м‘язів та сухожиль, а також постійного напруження м‘язів ,які допомагають підтримувати хребет у нахиленому положенні.

І це тільки частина проблеми, бо якщо Ви сидите за столом неправильно (а це Ви робите завжди), з часом зменшується об‘єм грудної клітки, що автоматично обмежує об‘єм кисню, який надходить у кров. У результаті Ви відчуваєте себе слабкими, дихати стає набагато важче, тому що стало менше кисню. І все це від неправильної постави.

До цього додається високий ризик розвитку хронічних захворювань в поясниці. Хребці зміщуються вниз, та придавлюючи один одного починають кришитись. Враховуючи велику кількість нервових закінчень в частині спини, в результаті можна отримати надзвичайно велику порцію болю.

Але є і хороша новина. Якщо Ви будете регулювати своє положення кожні 15-30 хвилин, щоб запобігти зміщенню хребців, будете відчувати себе набагато краще. Це потрібно робити декілька разів на годину. Можна прогулятись по офісі, заварити каву чи вийти подихати свіжим повітрям на вулицю. А якщо з дисципліною на робочому місці строго – можна зробити розминку прямо за столом – це все ж таки краще, ніж нічого.

Боротьба із своїм єством
Ви є тваринами, і не потрібно ображатись на таку назву. Так склалось, що усі живі істоти за своєю природою є тваринами. У кожному створінні є закодоване еволюцією послання, яке диктує, як їм жити, як рухатись, як вести себе у небезпечній ситуації. Людина більше за інших відійшла від цього послання, коли почалась гра в цивілізацію, але вона і до тепер підпорядковується первісним інстинктам – вони у нас в крові.

Природа дала нам чітко зрозуміти, що наша сутність – це рух, а не сидіння за монітором комп‘ютера. Ми народжені для того, щоб рухатись. Ви відчуваєте потребу рухатись, навіть, якщо маєте проблеми із зайвою вагою та ніколи не займались спортом.

Але Ваше тіло – це не зовсім Ви. Воно хоче рухатись, щоб втекти від небезпеки в будь-який момент.

Первісний інстинкт не пов’язаний з небезпечним простором сучасного світу, в якому ми живемо, однак до цього часу є двигуном, котрий робить нас здоровішими.

Біль, який виникає при сидінні – не тільки механічне пошкодження. Це ще і сигнали, які дає Вам організм, що ми нарешті почали його цінувати. Підніміться уже на ноги. Порухайтеся. Будьте добрими до свого тіла і постарайтеся менше сидіти.

Все буде Україна