«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Сіль і цукор підвищують артеріальний тиск

Є продукти, які особливо шкодять здоров’ю наших судин. Відмова від них допоможе зменшити або запобігти високий кров’яний тиск.

Експерти розповіли, що якщо ви страждаєте від високого кров’яного тиску, ви, ймовірно, знаєте, що продукти, які ви вживаєте, можуть вплинути на його рівень. Але не всі з нас знають, наскільки важливу роль відіграє раціон.

Є певні продукти, які можуть підвищувати артеріальний тиск більшою мірою, ніж інші. Ось вони:

Натрій (сіль)

Дієта з високим вмістом натрію шкідлива для серця. Рекомендується людям вживати не більше 1500 міліграмів (менше 34 чайної ложки) солі в день. Але більшість з нас з’їдає щодня близько 3400 міліграмів у два рази більше.

Більшість солі ми отримуємо від оброблених, розфасованих продуктів або страв у ресторанах і кафе.

Це приготоване м’ясо, консервовані супи, піца, хліб, булочки і макаронні страви.

Але ті, хто їсть натуральні продукти (тобто необроблені) вибрали самий правильний і легкий шлях, щоб скоротити вживання солі.

Сіль можна замінити свіжими травами і спеціями, часником, цитрусовими або оцтом. Вони можуть поліпшити смак і аромат продуктів.

Цукор

Додавання цукру не має живильної цінності, але додаткові калорії можуть легко призвести до збільшення ваги. Надмірна вага або ожиріння змушують серце важче працювати, збільшуючи ризик високого кров’яного тиску.

До того ж, надлишок цукру, навіть якщо ви не маєте надмірної ваги, підвищує рівень шкідливих для організму тригліцеридів.

Безалкогольні напої, цукерки, десерт і фруктові напої є загальними харчовими джерелами доданих цукрів.

Сьогодні в харчовій промисловості використовується великий спектр доданих цукрів, які додаються до оброблених продуктів.

Інший спосіб скоротити вживання доданих цукрів позбутися цукру взагалі. Краще використовувати фрукти, наприклад, полуницю і банани, щоб підсолодити кашу і вівсяні пластівці. Тут також слід експериментувати зі спеціями, такими як кориця і імбир, аромат яких допоможе відмовитися від цукру.

За матеріалами

Все буде Україна