«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Сім безпечних, ефективних та натуральних антибіотиків

Деякі натуральні речовини володіють антибактеріальними властивостями, але чи безпечні вони для використання і коли людина може використовувати їх?

Аптечні антибіотики, такі як пеніцилін, допомагають людям з 40-х років лікуватися від важких захворювань, що мають смертельну небезпеку, інформує UkrMedia. Однак люди також застосовують і природні антибіотики для лікування.

За статистикою у 1 з 10 людей спостерігаються побічні ефекти після прийому антибіотиків, які завдають шкоди травній системі. Близько 1 з 15 чоловік страждають алергією на цей вид ліків.

У цій статті ми розповімо про найкращі природні антибіотики. Ми також розкажемо, яких варто уникати, і коли не можна займатися самолікуванням.

Науковці поки що не широко застосовують природні антибіотики. Хоча люди використовують ці засоби протягом сотень років, більшість процедур не були ретельно протестовані. Проте деякі з них показують хороші лікувальні результати, і проводяться подальші дослідження в цьому напрямку.

З постійним зростанням резистентних до ліків бактерій, вчені шукають в природі нових лікарські засоби.

Давайте розглянемо рослини і речовини, які мають сильну антибактеріальну дію:

Часник

Народи всього світу вже давно визнали лікувальні та профілактичні сили часнику. Дослідження показали, що часник може бути ефективним засобом лікування багатьох форм бактерій, включаючи сальмонеллу та Escherichia coli (E. coli). Часник навіть розглядався для застосування проти туберкульозу поряд з багатокомпонентним лікарським засобом.

Мед

З часів Арістотеля мед використовувався як мазь, яка допомагає загоювати рани і бореться з інфекцію. Мед і сьогодні успішно застосовується для лікування хронічних ран, опіків, виразок, пролежнів та шкірних трансплантатів.

Наприклад, результати дослідження з 2016 року показують, що медові перев’язки можуть допомогти вилікувати рани. Антибактеріальні ефекти меду звичайно пояснюються вмістом пероксиду водню.

Мед манука бореться з бактеріями, хоча і має нижчий вміст перекису водню. Дослідження 2011 року показало, що найвідоміший тип меду пригнічує приблизно 60 видів бактерій. Можна говорити, що мед успішно лікує рани, інфіковані метицилін-резистентним Staphylococcus aureus (MRSA).

Імбир

Наукове співтовариство також визнає імбир природним антибіотиком. Кілька досліджень, в тому числі опубліковані в 2017 році, продемонстрували здатність імбиру боротися з багатьма штамами бактерій. Дослідники також вивчають здатність імбиру боротися з морською хворобою та нудотою та знижувати рівень цукру в кров.

Ехінацея

Ехінацея використовується для лікування інфекцій протягом багатьох років. Індійські та інші традиційні цілителі використовували ехінацею протягом сотень років для лікування інфекцій та ран.

Дослідники починають розуміти чому. У дослідженні, опублікованому в журналі “Біомедицина та біотехнологія”, повідомляється, що екстракт ехінацеї пурпурової може знищувати багато різних видів бактерій, включаючи Streptococcus pyogenes (S. pyogenes).

Стрептококи викликають запалення горла, синдром токсичного шоку та страшну хворобу некротичний фасцит. Ехінацея також може боротися з запаленням, пов’язаним з бактеріальною інфекцією. Ехінацею можна купити у вільному доступі в аптеці.

 

Гідрастіс

Ця непримітна рослина зазвичай споживається у вигляді чаю або в капсулах для лікування дихальних шляхів та проблем з травленням. Але гідрастіс також може побороти бактеріальну діарею та інфекції сечовивідних шляхів. Крім того, результати нещодавнього дослідження підтверджують використання гідрастису для лікування шкірних інфекцій.. Гідрастис також містить берберин, важливий компонент природних антибіотиків. Цей алкалоїд небезпечний для немовлят та вагітних жінок.

Гвоздика

Гвоздика традиційно використовувалася в стоматологічних процедурах. Дослідження підтверджують, що екстракт гвоздики може ефективним проти багатьох різних видів бактерій, включаючи E. coli.

Орегано

Деякі вважають, що орегано стимулює імунну систему і діє як антиоксидант. Рослина також має протизапальні властивості. Хоча ще немає достатньо даних, деякі дослідження показують, що орегано є одним з найбільш ефективних природних антибіотиків, особливо коли його споживати у вигляді олії.

Незважаючи на те, що ми говоримо про природні засоби лікування, вони теж можуть мати побічну дію. Наприклад, надмірне споживання часнику підвищує ризик кровотечі, послаблює дію хіміотерапії. Надмірне вживання меду може викликати алергію. Великі дози ехінацеї небажані при будь-яких новоутвореннях організму.

Якщо ви купуєте біологічні добавки в аптеці з вище переліченими речовинами, завжди уважно читайте дозування, протипоказання та можливі побічні ефекти.

Ніколи не займайтеся самолікуванням, оскільки можна втратити дорогоцінний час. Коли хворієте – завжди звертайтеся до лікаря, в деяких випадках використання традиційних аптечних антибіотиків є вкрай необхідним, інформує UkrMedia.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело

Все буде Україна