«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Спрей для носа, який врятує від інсульту

Вчені з Фінляндії розробили назальний спрей, який здатен врятувати від інсульту.

Ці ліки збільшують ймовірність пацієнта відновитися після небезпечного мозкового порушення. Спрей соже збільшити ймовірність повного відновлення здоров'я у пацієнтів, які зіштовхнулися з інсультами. Мова йде про лікарський препарат налоксон, який в медицині застосовується понад півстоліття в справі лікування жертв передозувань опіоїдними наркотиками на зразок героїну.

Однак, тепер вчені вважають, що налоксон може допомогти значно більшій кількості людей. Зокрема тим, хто зіткнувся з ішемічними інсультами, спричиненими тромбами в мозку.

Дослідження вчених показали, що використання налоксону як назального спрею двічі на день впродовж тижня після інсульту наполовину ліквідувало пошкодження мозку за рахунок зменшення рівня запалень і розширення кровоносних судин, по яких до пошкоджених зон мозку доставлялася насичена киснем кров.

Відзначимо, що ці експерименти проводилися на лабораторних щурах. Назальний спрей з налоксоном зменшив ймовірність розвитку часткового паралічу або голосових порушень, які часто спостерігаються серед жертв інсульту через відмирання частини мозку, позбавленої припливу крові.

Впродовж декількох наступних років дослідники з Фінляндії планують випробувати назальний спрей на пацієнтах, які зіштовхнулися з інсультами. Приблизно у 85% випадках інсульти бувають ішемічними, тобто викликаними тромбами в мозку. Решта 15% припадають на геморагічні інсульти, тобто класичні крововиливи в мозок.

Джерело

Все буде Україна