«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Стрес: найбільш прості і доступні методи профілактики

Практично кожна людина входить в зону ризику, в зв'язку з чим способи профілактики стресу повинен знати кожен.

Стрес в сучасному світі - справжній бич суспільства. Робота, сім'я, фінанси, відносини з людьми - все це вимагає високого ступеня зосередженості і більшої кількості часу, якого катастрофічно бракує пересічному городянину. Практично кожна людина входить в зону ризику, в зв'язку з чим способи профілактики стресу повинен знати кожен, інформує UkrMedia.

Стрес - способи профілактики і подолання

В даний час питання профілактики та подолання стресу стоїть досить гостро, адже на тлі стресового стану у людини розвиваються різні захворювання. Не варто ризикувати своїм здоров'ям набагато простіше заздалегідь подбати про те, щоб ваша психіка не була перевантаженою. Кожна людина має здатність до ауторегуляції, тобто може самостійно впливати на ті процеси, які відбуваються з нею.

Розглянемо найбільш прості і доступні методи профілактики стресу, які займають небагато часу, але дають відмінні результати. Рекомендується користуватися ними регулярно, краще всього - кожен день. Якщо виконувати що-небудь з таких рекомендацій відразу по поверненні додому після роботи, це буде прекрасною профілактикою професійного стресу.

Переодягніться в зручний одяг, сядьте в крісло або приляжте на диван. Відчуйте, як розслаблення огортає ваше тіло.

Відпочивати після роботи можна і в традиційній для релаксацій позі кучера. Для цього сядьте на край стільця, широко розведіть ноги в сторони, ноги зігніть в колінах, упріться ступнями в підлогу. При цьому потрібно згорбити спину і звісити голову до грудей. Слідкуйте за своїм диханням - вдихайте на 8 рахунків і видихайте теж на 8 рахунків.

Заваріть собі зеленого чаю або зваріть свіжої кави. Сидячи в зручній позі, повільно пийте напій, концентруючись на його смаку, запаху, асоціаціях, які виникають у вас з ним.

Включіть свою улюблену музику, приляжте і полежіть 5-10 хвилин. Не думайте про робочий день - концентруйтеся на звуках. При цьому для одних найкраща профілактика стресу в професійній діяльності - це класична релаксаційна музика на зразок Enigma, а для інших - рок. Неважливо, що ви слухаєте, важливо, щоб ці звуки вас радували.

Відмінна міра профілактики стресу - спілкування. Якщо вдома хтось є, заведіть приємну бесіду, не торкаючись складних питань.

Якщо день видався дуже важким, не забувайте про цілющу силу води. Прийміть душ, вставши під струмені води з головою, або полежіть у ванні з солями і пінкою.

Якщо дозволяє погода, прогуляйтеся на вулиці хоча б 10-15 хвилин, причому краще всього саме пройтися. Навіть якщо ви їздите на особистому автомобілі і припаркувалася прямо біля під'їзду, зробіть пару кіл навколо будинку.

Ніхто крім самої людини не може допомогти скинути накопичені негативні емоції. Якщо ви нічого не будете робити, з невеликої проблеми це може стати досить значною. Навіть якщо у вас в організації профілактика стресу проводиться додатковими шляхами (що поки ще досить рідкісне явище), все ж варто приділяти увагу таким простим методикам.

Які люди менш схильні до стресів?

Як правило, люди, які люблять свою роботу або працюють самі на себе, менше схильні до стресів, ніж ті, над ким стоїть суворе начальство. Крім цього важливу роль відіграє і стресостійкість, як якість характеру. Однак якщо приділяти належну увагу профілактиці стресу, то будь-яка людина може уникнути серйозних наслідків.

Як правило, люди товариські легше переносять потрясіння. А ті, хто має звичку 2-3 рази в тиждень відвідувати фітнес-клуб, набагато щасливіші за інших і краще захищені від стресу. Це пояснюється просто: сильне емоційне напруження легко знімається фізичною активністю.

Все буде Україна