«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Терміново до лікаря: 7 небезпечних симптомів при вагітності

Вагітність – найчудовіший стан жінки, це, можна сказати, окреме життя, коли від її стану залежить не тільки власне самопочуття, але і стан нової, такої рідної людини. У цей чарівний період все, що відбувається в організмі вагітної жінки, має прямий вплив на правильні ріст і розвиток плоду.

Тому вона повинна чуйно прислухатися до всіх процесів, що відбуваються в тілі і, при відхиленнях від нормального ритму, відповідним чином реагувати на них – оперативно звертатися до лікаря, який веде вагітність. Можна виділити кілька небезпечних ознак, з якими візит до лікаря під час вагітності відкладати ні в якому разі не можна. Ми зібрали ці симптоми.

Кров’янисті виділення при вагітності – чи небезпечно?

Ця ознака може свідчити про загрозу викидня, мимовільному викидні, завмерлої вагітності (у першому триместрі вагітності), пізні викидні або початку передчасних пологів, а також про перебіг інших нехороших процесів в організмі вагітної жінки.

На останніх тижнях вагітності такі виділення можуть означати, що сталося дуже небезпечна подія – відшарування плаценти (зустрічається набагато рідше інших причин) – серйозна небезпека для життя жінки і її дитини.

Поява кров’янистих виділень може проходити безболісно або супроводжуватися болем у животі. Найчастіше кровотечі зустрічаються в самому початку і в завершальному етапі вагітності – в першому та третьому триместрах.

В будь-якому триместрі кровотечі можуть бути пов’язані з міомою або ерозією шийки матки у жінки, надмірними фізичними навантаженнями, стресами і надто активними сексуальними контактами. Слід зазначити, що не у всіх випадках поява крові у виділеннях означає щось погане, але вони – безумовний привід для швидкого звернення до лікаря.

Підтікання навколоплідних вод у вагітних, чим загрожує?

При нормальному протіканні вагітності амніотична рідина, або, як вони називаються частіше, навколоплідні води, повинні відійти під час пологів, на певному етапі їх. Передчасне вилиття або підтікання амніотичної рідини – серйозний ризик передчасних пологів. Тому важливо розуміти, що відбувається – прості виділення чи відходять води.

Ознаки відходження вод – виділення мають рідку консистенцію, прозорі (виділення більш густі), відходження рідини проходить інтенсивніше при зміні положення тіла або при русі; якщо стався сильний розрив плодового міхура – рідина тече струменями по ногах, зупинити її зусиллям жінка не може; якщо на міхурі є мікро – тріщини, визначити, чи є виділення навколоплідними водами можна в жіночій консультації – потрібно зробити тести або здати мазок на аналіз.

Зараз існують також різні засоби для визначення вилиття вод самостійно в домашніх умовах, наприклад, прокладки. У будь-якому випадку, якщо виділення турбують майбутню маму і відрізняються від звичайних, потрібно повідомити про це лікаря. Навіть при найбільш негативних ознаках сучасна медицина в силах мінімізувати наслідки патологічних явищ.

Чи небезпечні для вагітних набряки і тиск?

Погане самопочуття, що супроводжується набряками, підвищенням артеріального тиску, біль в потиличній області голови, запамороченням, «мушками» перед очима, нудотою та/або блюванням. У другій половині вагітності ці симптоми можуть свідчити про стан, званий гестозом, різке погіршення такого стану може призвести до дострокового розродження у зв’язку з загрозою здоров’ю матері і дитини, пов’язаним з негативним впливом підвищеного тиску на серце, нирки і мозок жінки і кисневим голодуванням дитини.

Висока температура у вагітної, що це означає?

Підвищення температури, сильний кашель, озноб, слабкість, задишка – можуть свідчити про гостре вірусне захворювання. Такі стани загрожують на різних етапах вагітності викиднем, вадами розвитку, порушенням харчування майбутньої дитини, гіпоксією.

Поштовхи і рух в животі у вагітної

Поведінка дитини дуже відрізняється від звичайної – які-небудь ворушіння відсутні протягом тривалого часу, або ворушіння дуже активні. Причиною цього може бути нестача кисню у плода. У такій ситуації потрібно відразу звернутися до лікаря для того, щоб прослухати серцебиття плоду і провести кардіомоніторування (КТГ).

Болі в животі при вагітності, що робити?

Болі в центрі уваги під час вагітності – животі – можуть бути нормальними, зумовленими фізіологічними процесами (розтягнення зв’язок, що утримують матку, стиснення органів, фактори, не пов’язані з вагітністю), так і свідчити про розвиток ряду захворювань і патологічні стани, в числі яких – мимовільний викидень. Тому, якщо біль турбує, не проходить значний проміжок часу, наростає, з’являється знову, візит до лікаря відкладати не можна.

Запаморочення, непритомність – норма при вагітності

Головна причина запаморочення, часто супроводжують вагітність, і непритомності – це недолік кисню, що надходить у головний мозок. Серед причин слід також назвати зміни в судинній мережі малого тазу (в самому початку вагітності), велика перерва між прийомами їжі, різкі руху, задуха, токсикоз і ін.

Непритомності під час вагітності потрібно запобігати, адже в результаті можуть виникати кровотечі і недолік кисню у плода. У відсутність когось поруч з вагітною жінкою під час непритомності, вона може отримати серйозні травми, а також не може вийти зі стану непритомності своєчасно, результатом цього може стати втрата дитини.

Звернутися до лікаря для усунення причин непритомності треба в обов’язковому порядку, особливо якщо такі інциденти відбуваються неодноразово. Звернутися до лікаря варто і при наявності інших турбуючих жінку симптомах – печія, труднощі з походом в туалет, поява або загострення геморою та інших.

Прислухатися до того, що повідомляє організм, що особливо важливо при вагітності. Оперативне звернення за допомогою до компетентних фахівців допоможе уникнути негативних наслідків розвитку цих тривожних ознак.

У будь-якому разі, якщо стан вагітної жінки викликає у неї хоч найменше занепокоєння, вона повинна мати можливість бути постійно на зв’язку з лікарем, який спостерігає вагітність. Переживати однією те, що відбувається і турбує, ні в якому разі не можна, адже навіть якщо вагітність протікає нормально, і нічого поганого в цих симптомах немає, жінка просто «перетурбувалася», потрібно переконатися в цьому.

За матеріалами

Все буде Україна