У нещасливому шлюбі люди хворіють такими хворобами
1. Виникнення шкідливих звичок Чим менше задоволеність в сексі і близькості, тим більше ми потребуємо компенсації. А що допомагає отримати швидке задоволення? Алкоголь, викурена сигаретка, з’їдений на ніч тортик – що завгодно, що заповнить душевну порожнечу. Якщо атмосфера в будинку не гріє, партнер не йде нам назустріч, ми починаємо шукати інші доступні радості, сідаючи на нездорові залежності. І це перший удар, який приймає на себе наше тіло. Нещасливий шлюб, на жаль, не сприяє поліпшенню емоційного і фізичного здоров’я.
2. Обмеження близького кола Всупереч поширеним переконанням, в дисгармонійних стосунках зникає потреба підтримувати соціальні контакти, зустрічатися з друзями, активно рости в професії. На це просто немає енергії! Домашня рутина засмоктує, клімат в будинку пригнічує, всі сили витрачаються в претензіях і невгамовній критиці. Партнери зациклюються один на одному, стають нетовариськими, але і міняти нічого не хочуть. Їм погано один з одним, а вирватися з трясовини немає мотивації.
3. Ризик розвитку діабету Вчені виявили парадокс: якщо один з подружжя хворіє на діабет, з 32% ймовірністю другий теж отримає діабет. Причина криється в звичках, які партнери поділяють: любов до шкідливої їжі, малорухливий спосіб життя, помилкові установки. Виходить, вони потурають слабкостям один одного замість того, щоб з ними боротися. А краще б сконцентрувалися на розвитку і прищепленні корисних навичок!
4. Проблеми з серцем Чим серйозніше розбіжності в сім’ї, чим більше напруги і нерозуміння, тим імовірніше ускладнення на серце. Нещасливий шлюб в прямому сенсі «вичавлює» людину, особливо важко доводиться жінкам, які від природи більш чутливі і приймають все занадто «близько до серця». Як бачимо, психосоматика чистої води.
5. Скочування в депресію
У нещасливому шлюбі падає самооцінка партнерів, вони перестають управляти своїм життям, їх роздирають внутрішні протиріччя. Піти або зберегти сім’ю? Дати відсіч або проковтнути образу, тільки б не будити лихо? Зникає впевненість в майбутньому, психіку починають атакувати страхи і непотрібні переживання, обидва відчувають колосальний тиск. І чим більше ігноруються такі сигнали, тим гірше самопочуття. У якийсь момент звичний світ ламається, смак життя втрачається, руйнується образ себе. Людина впадає в затяжну депресію, з якої її може вивести тільки досвідчений психотерапевт.
6. Ослаблення імунітету Хронічний стрес через сварки і нерозуміння впливає на настрій, послаблює сили організму, пригнічує імунітет і вироблення Т-лімфоцитів. Чим більше скандалів, тим вище рівень кортизолу в крові, який руйнує судини, блокує працездатність органів і систем, призводить до виразок, пухлин, ниркової недостатності і інфекційних уражень. Якщо в сім’ї не гребують зрадами, істотно підвищується небезпека зараження статевими інфекціями.
7. Болі в спині психосоматичного характеру Хребет теж реагує на незадоволеність в особистому житті – його раз у раз починає клинить: прогресує сколіоз, партнер постійно отримує якісь травми, розтягнення, застуджуються поперек. При цьому лікування не дає особливих результатів, доводиться довго відновлювати ресурси і колишню активність. І це непрямий показник, що його переповнюють негативні емоції, невисловлена агресія, яка руйнує тіло зсередини. Особливо часто подібними проблемами страждають чоловіки, яким складно говорити про почуття, ділитися переживаннями, просити про допомогу.
Нещасливий шлюб – це заклик до дії! Який вихід? Не доводьте шлюб до взаємної ненависті, намагайтеся вирішувати розбіжності в міру виникнення, не ображаючи партнера, але і не забуваючи про свої бажання. Вчіться співпрацювати, шукати компроміси, висловлювати почуття. І, звичайно, не йдіть на поводу у нездорових звичок, ні до чого хорошого це не призведе. Якщо любов не піддається реанімації – відпустіть один одного, дайте шанс собі і партнеру знайти своє справжнє щастя.