«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Відмова від алкоголю на місяць покращує ключові показники здоровя

Нове дослідження вчених показало, що відмова від алкоголю протягом одного місяця пов’язаний зі значними фізіологічними перевагами для людини. Отримані ними дані свідчать: така відмова сприяє нормалізації артеріального тиску, покращує здоров’я печінки, знижує ризик розвитку раку.

Дослідники зібрали три групи жінок в залежності від кількості спиртного, випитого в тиждень. В першу увійшли вживали до 14 одиниць спиртного, у другу – 28 одиниць (три пляшки вина), в третю – 36 одиниць (чотири пляшки вина). Жінок попросили на місяць забути про алкоголь.

Така відмова дав вражаючі результати. Навіть у тих, хто пив вино в межах норми, несприятливі показники, жорсткості печінки та вмісту цитокінів (запальних білків, пов’язаних з розвитком раку) впали в середньому на 14%. Систолічний артеріальний тиск у цій групі жінок знизилася на 6 мм рт.ст.

Дані медоглядів жінок у двох інших групах з більш високим рівнем споживання спиртного також продемонстрували істотне поліпшення параметрів здоров’я. У жінок, які вживали до 28 одиниць алкоголю в тиждень, рівень цитокінів скоротився на 36%, а зниження тиску склало 9 мм рт. ст., тоді як жорсткість печінки не змінилася.

У третій групі, де випивалося чотири пляшки вина на тиждень, рівень цитокінів зменшився на 40%, артеріальний тиск знизився на 10 мм рт. ст., жорсткість печінки – на 15%.

Дослідження впливу алкогольних напоїв на організм жінок і чоловіків спонукали вчених зробити висновок про те, що спиртне особливим чином впливає на представниць слабкої статі. Фахівці стверджують, що жінки частіше стають жертвами довгострокових негативних наслідків від розпивання алкоголю, – зокрема, у них виявляються більш сильно виражені структурні порушення мозку, так що навіть у разі відмови від спиртного мозкові клітини ще якийсь час продовжують руйнуватися.

Джерело

Все буде Україна