«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Судові процеси над тваринами

А дізнався, що в епоху середньовіччя, судові процеси над тваринами були цілком звичайною справою? Так-так феміда була настільки неупередженої, що карала за злочини навіть братів наших менших. Дискримінація за родом-виду-загону була відсутня геть. Перед судом були усі рівні ...

Наприклад, в 1120 році у Франції, за вироком суду, прокляття були віддані польові миші за те, що знищували зерно.
Жителі невеликого швейцарського містечка Кура в XIV столітті подали в суд скаргу на білих черв'яків. Однак, виникла проблема: черв'яки на засідання суду не з'явилися. Вирішено було провести процес без їх участі.
Суд взяв до уваги факт, що черв'яки є живими істотами, і було б негуманно позбавити їх засобів до існування. Тому було вирішено виділити черв'якам ділянку в глухому лісі, де вони могли б жити, не завдаючи нікому шкоди.

Там же, в Швейцарії, в 1545 році пройшов процес над жуками. Був складений відповідний документ, що підтверджує право жуків проживати на спеціально виділеній ділянці. Місцевим жителям суворо заборонялося завдавати шкоди комахою в місці їх проживання.
У 1313 році у Франції, розлючений бик завдав людині сильне каліцтво. Місцевий суд не залишив без уваги настільки тяжкий злочин. Ретельно вивчивши обставини справи, суд виніс рішення: засудити тварина до смертної кари. Рогата злочинець був повішений.

Французький адвокат Бартолмі-Шансоні був відомий як захисник щурів і мишей. У 1480 році він заявив, що його підзахисні не могли з'явитися на засідання, тому що проживають на великій території і не знали про виклик до суду. До того ж не можна звинувачувати всіх мишей відразу, а потрібно довести провину кожної з них. Після такої полум'яної промови, справа була припинена.
У 1540 році в іспанському місті Чемаране відбувся суд над міллю, яка звинувачувалася в тому, що зіпсувала дуже цінний гобелен. Комаха було визнано винним і засуджено до відсікання голови. Крім того, було оголошено, що моль назавжди виганяє з країни.

У 1545 році у французькому місті Сан-Жан-де-Мольен суд звинуватив сарану в псуванні виноградників. У засіданні брали участь два адвокати, один з яких виступав від імені жителів міста, а другий захищав комах. Вирок не встигли винести, так як сарана зникла. Рішення суду відклали до нового появи шкідників.

Процеси над тваринами проходили і в XX столітті. У 1963 році в Тріполі засудили до смертної кари 75 поштових голубів. Контрабандисти використовували їх для переправки валюти через кордон. Суд вирішив, що птахи "занадто небезпечні і добре треновані".
Відомі випадки, коли судили не тільки тварин, а й рослини. Наприклад, за часів правління французького короля Генріха IV, перед судом постала диня. Її звинуватили в тому, що вона завдала болю в животі настільки високою персони.

За матеріалами

Все буде Україна