10 поширених міфів про подорожі
Для чоловіків по всьому світу подорож є одним з найбільших обрядів повідомляє джерело
Давайте згадаємо, як в XIX столітті європейські аристократи відправлялися в довгий шлях по Австралії та інших країн. Вони досліджували нові землі і культури, отримували нові знання і враження, розширюючи свої горизонти. Зараз, коли ми вільно і за більш доступними цінами можемо придбати квиток на літак або на інший вид транспорту, можливість подорожувати по всіх країнах світу ніколи не була настільки реальною.
Завжди, в усі часи, людей долав страх перед всім незвіданим. І, як і в давні часи, розповіді мандрівників про чужих країнах часто були дуже перебільшеними, а іноді і повністю вигаданими. Таким чином, мандрівники прикрашали свої пригоди, роблячи їх більш небезпечними і захоплюючими. Подібні міфи стали повторюватися і переходити з вуст в уста. А якщо копнути глибше, то багато хто з цих історій - такі ж небилиці, як і розповідь Марко Поло про людей з головою як у собаки.
Нижче наводяться кілька поширених розповідей мандрівників, які не варто приймати за чисту монету. Одні з цих історій, в принципі, правдиві, лише злегка перебільшені, а інші - просто нонсенс. Ми готові розвіяти декілька найпопулярніших міфів про подорожі.
Таблетки проти малярії - всесильні
Одним з найсильніших захворювань в історії людства, з якими стикаються мандрівники, є малярія. За даними досліджень, в даний час наражаються на небезпеку захворіти на малярію 3,3 мільярда людей. До того ж, дуже мала ймовірність того, що вас не спіткає подібна доля. Більшість протималярійних препаратів ефективні не на всі 100%. Хоча вони знижують ризик зараження, але не гарантують повний захист. Ці таблетки необхідно приймати навіть в сухий сезон, коли - як багато людей вважають - комарі не настільки активні. Ця хвороба особливо швидко поширюється в сезон дощів. В цей час не радимо вам повністю покладатися на таблетки, які не можуть ефективно захистити вас (враховуючи ще й той факт, що малярія дуже стійка до препаратів).
Міняємо валюту вдома
У цьому пункті будемо розвіювати міф про валюту. Багато хто вважає, що розміняти іноземну валюту краще перед поїздкою за кордон. А, як правило, все виходить з точністю до навпаки. Удома ви міняєте гроші за низьким курсом, а на додаток до цього ще й можете заплатити комісію. У банках або обмінних пунктах, в яких не стягують комісію, зазвичай, низький курс валют, щоб компенсувати збитки. Якщо ви хочете вигідно обміняти валюту, відкрийте спеціальний банківський рахунок або покладіть гроші на кредитну карту, за використання яких за кордоном вам не доведеться виплачувати комісійний збір.
Бронюємо квитки заздалегідь
Багато хто з нас думають, що якщо забронювати авіаквитки заздалегідь, можна заощадити гроші. Ймовірно, в цьому є частка правди. Дійсно, квиток на літак обійдеться дешевше, якщо забронювати його завчасно, а не купувати безпосередньо перед датою відправлення. Але якщо ви готові почекати і можете уважно стежити за зміною вартості авіаквитків, тоді вам крупно пощастить і ви зможете придбати квитки дуже дешево. В останні хвилини до вильоту авіакомпанії пропонують квитки по казковим тарифами. Безперечно, в цьому випадку ви дуже ризикуєте, але, хто не ризикує, той не п'є шампанське, чи не так?
Обережно, злодії!
Ще один поширений міф про подорожі говорить, що в інших країнах, однозначно, набагато небезпечніше, ніж удома. Але в дійсності, це зовсім не так. У багатьох зарубіжних країнах, насправді, рівень злочинності набагато нижче, ніж в наших рідних місцях. Ми часто помилково вважаємо, що злодії, як правило, грабують тих, хто здається більш беззахисним. З багатьма туристами, які явно виділялися на тлі інших людей, і яким колись було наглядати за своїми речами, і справді, такі неприємності відбувалися. Але, якщо дотримуватися всіх необхідних заходів обережності і бути уважним, ви нітрохи не більше схильні до такої небезпеки, ніж удома.
Порушення добового ритму організму пов'язане з нестачею сну
Це приклад класичного міфу про подорожі. Кожен, хто здійснював перельоти на великі відстані, знає, що таке зміна часових поясів і як це відбивається на організмі. Швидка зміна часових поясів дуже вимотує, в більшості випадків його наслідки списують на втому. Але насправді, синдроми зміни часових поясів нічого спільного не мають з тим, скільки ви поспали в літаку.
Насправді, це пов'язано з вашими біологічними годинами, за допомогою яких організм регулює ваш режим харчування, роботу кишечника, і навіть температуру тіла і кров'яний тиск. Цей механізм повністю залежить від денного світла. Цим також пояснюється, чому у нас більше порушується добовий ритм організму під час подорожі на схід, коли відбувається скорочення дня, ніж під час подорожі на захід.
Подорож з екскурсоводом не дає справжнє уявлення про країну
Деякі туристи навідріз відмовляються подорожувати в екскурсійній групі. За їх словами, в такій поїздці вони знайомляться з країною лише поверхово. А отримати реальне уявлення про країну вони можуть тільки самостійно. Але саме в добре організованій екскурсії, в супроводі досвідченого і знаючого провідника ми можемо по-справжньому відкрити для себе нові місця. Так як саме він може присвятити вас в такі тонкощі, про яких ви й подумати не могли. Професійний гід знає, які місця варто обов'язково відвідати, а в які краще не заходити. Він може дати вам уявлення про місцеве менталітеті, чого не зможе отримати одиночний мандрівник.
Англійську розуміють в усьому світі
Розвиток світової економіки, в якій лідирують англомовні країни, безумовно, сприяло поширенню цього міфу по всьому світу. Проте, англійська мова, справді, розуміють в багатьох країнах, але не в усіх, якщо вірити цим міфом. В одних країнах не вистачає навчальних закладів, де якісно навчають англійської мови, а в інших - національна ідентичність і культура надають настільки сильний вплив, яке аж ніяк не сприяють поширенню англійської мови. За даними останніх досліджень, англійську мову розуміє близько 1,8 мільярда чоловік. Це, хоча і досить значна цифра, але, тим не менш, вона складає всього лише близько однієї третини населення всієї земної кулі.
Найдешевші квитки продають безпосередньо перед вильотом
Хоча ми вже відзначали, що купувати квиток заздалегідь не завжди виявляється дешевше, а краще почекати до останньої хвилини перед вильотом і купити квиток за зниженими тарифами, ми і далі продовжимо наполягати на цьому. Досить часто, якщо авіакомпанія хоче розпродати вільні квитки, вам пощастить. Але набагато частіше - і особливо на квитки в популярні туристичні напрямки - чим пізніше ви спохопитеся, тим дорожче обійдуться квитки. Це простий приклад, як працює принцип попиту і пропозиції. Чим менше залишається місць, тим більшу ціну може запросити авіакомпанія, так як перевага все одно на їхньому боці. Якщо вам терміново потрібно летіти, ви заплатите будь-яку суму.