«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

10 правил по догляду за орхідеєю, щоб вона цвіла знову і знову

Орхідея виглядає благородно і стильно в будь-якому інтер’єрі, – пише Orchid Care Zone.

Сьогодні ми розповімо вам, як змусити її зацвісти вдруге і втретє. Головне – дотримуватися кількох простих правил.

Ось що слід робити, щоб милуватися квітами орхідеї круглий рік:

1) Визначте вік орхідеї – якщо їй менше року, вона цвісти не буде. Вік рослини можна вичислити за кількістю пагонів. У дорослої рослини їх буде приблизно 5-8. Раннє цвітіння небезпечне для орхідеї – воно призводить до її загибелі, бо відновитися після нього молодій квітці складно.

2) Слідкуйте за корінням – їм потрібно багато сонячного світла. Розсаджуйте квіти не в класичні керамічні горщики, а в прозорі, зроблені з пластику, стежте, щоб вони були оснащені достатньою кількістю дренажних отворів.

3) Не пересувайте горщики занадто часто. Орхідея дуже не любить, коли її рухають. Коли змінюється освітлення, вона отримує справжній стрес. Краще взагалі не пересувати горщик з орхідеєю, особливо під час поливу і в період появи квітконоса.

4) Гарне освітлення. Орхідея дуже вимоглива до світла, її не можна ставити в тінь. Чим більше сонця – тим їй краще. Якщо світла не вистачає, купіть спеціальну фітолампу. Вона забезпечить орхідеї багато світла, але при цьому не буде сушити повітря навколо квітки.

Фітолампа знадобиться вам, якщо орхідея випустить цвітоніс взимку або восени – в той час, коли сонячного світла дуже не вистачає. Якщо освітити всю рослину не виходить, то, у крайньому разі, підсвітите тільки кінчик квітконосу.

5) Правильний полив. Поливайте орхідею, коли грунт повністю просохне – щоб коріння рослини не загнилося. Це правило стосується рослин різного віку і будь-якої пори року. Є одне виключення: після того, як орхідея відцвіте, скоротіть полив рослини на 1 місяць. І, навпаки, в період перед цвітінням і в період цвітіння намагайтеся поливати орхідею якомога частіше.

6) Правильна температура. Орхідея дуже не любить сильних перепадів температури. Нічна температура не повинна знижуватися менше щоденної, ніж на 4-6 ° C. З весни і до осені рослина може спокійно жити на балконі. А ось в холодну пору примхливу квітку краще поставити десь біля батареї. Крім того, в чей час дуже важливо провітрювати приміщення, де знаходиться орхідея, але не створювати протяги – їх орхідея не любить.

7) Правильні добрива. Використовуйте підгодівлі з калію і фосфору – завдяки їм квіткові бруньки з’являються швидше, а квітки ростуть міцнішими і здоровішими.

8) Слідкуйте за вологістю повітря. Орхідея не переносить сухе повітря – через нього розвиток орхідеї може припинитися або, як варіант, у неї можуть засохнути квітки і не розпустилися бутони. Щоб підвищити вологість повітря, використовуйте блюдечко з водою або пряме обприскування (якщо погода буде занадто жаркою, а повітря сухим). Останній метод особливо гарний у опалювальний період.

9) Стрес стимулює зростання орхідеї. Занадто комфортне життя може гальмувати процес цвітіння, але якщо вкинути орхідею в тимчасовий стрес – наприклад, поставити в прохолодне приміщення або менше поливати – це швидко стимулює цвітіння.

10) Період спокою у орхідеї починається після її цвітіння, за цей час квітка накопичує сили для наступного цвітіння. Ваше завдання в цей період – дотримуватися 9 правил, наведених вище, щоб квітка залишалася живою і здоровою.

Підгодовувати рослину не варто – орхідея, як уже говорилося, відпочиває. Період спокою – найкращий час для пересадки орхідеї. Зазвичай пересадку роблять один раз в 2-3 роки або навіть рідше.

А у вас є орхідеї? Як ви за ними доглядаєте? Вам є що додати до цього списку?

Джерело

Все буде Україна