10 продуктів з колагеном, які уповільнюють старіння шкіри
Неофіційно колаген називають «клеєм», тому що без цього білка наш організм просто розсипався б Як ми вже говорили, колаген – це білок. 30-40% від усього білка в організмі припадає саме на нього. Колаген підтримує молодість шкіри, але його присутність відзначається також в нігтях, волоссі, суглобах і тканинах кишківника. Всього існує 16 типів колагену. Найпоширенішими (90%) є всього 3 типи. Колаген I і II типу знаходиться в кістках, шкірі, сухожиллях і зв’язках; колаген III типу – в суглобах.
Організм людини здатний виробляти необхідну кількість колагену самостійно. Однак після 25 років його природне виробництво починає знижуватися. Саме в цей період можна спостерігати появу перших зморшок, а ще трохи пізніше може початися артрит. Тепер давайте подивимося, що треба їсти, щоб цьому запобігти.
М’ясний бульйон і риба
Кістковий бульйон – це мабуть один з найкращих варіантів, адже коли інші продукти тільки стимулюють вироблення колагену, то цей бульйон містить біоактивну форму білка, яку організм може почати використовувати відразу ж. Яловичий бульйон багатий на колаген I типу, який позитивно позначається на здоров’ї шкіри; бульйон з індички і курки містить колаген II типу, який підтримує нормальне функціонування суглобів. Кістковий бульйон для здоров’я шкіри в ідеальній кількості потрібно пити щодня порціями по 170-340 г.
Лосось – цей вид риби, який містить цинк і похідний мінерал, які сприяють синтезу колагену. Також вміст жирів омега-3 сприяє зволоженню шкіри зсередини, що дозволяє підтримувати її молодість. Лосось рекомендується їсти по 2 порції (115-140 г) на тиждень.
Овочі, фрукти, ягоди
Зелені листяні овочі – найкращий варіант для профілактики різних захворювань. Вони також можуть запобігти передчасному розпаду колагену. Всі зелені овочі містять хлорофіл, який збільшує кількість проколагену в шкірі. Хлорофіл надає антиоксидантні властивості проти впливу УФ-променів і вільних радикалів, що перешкоджає передчасному старінню. Порція зелених овочів на день залежить від вашої активності: чим більше ви рухаєтеся, тим більше можете з’їсти. Якщо ваша активність більша 30 хвилин на день, то сміливо з’їдайте 3 чашки овочів, якщо менше – 2,5.
Цитрусові фрукти. Вітамін С, який міститься в цитрусових, виступає сполучним компонентом для амінокислот, які потрібні для утворення проліну. Пролін є необхідною речовиною на стадії, що передує утворенню безпосередньо самого колагену. Крім цього, вітамін С захищає від токсинів, що знаходяться в навколишньому середовищі. Щоб отримати норму вітаміну С, допустимо з’їдати 2 фрукти щодня.
Помідори – в них міститься антиоксидантна речовина лікопін, яка захищає шкіру від пошкоджень сонячними променями. Лікопін також стимулює синтез колагену. Щоб отримати більше цієї речовини, потрібно обробляти овоч тепловим способом, а краще навіть віддати перевагу томатному соку, який рекомендується випивати по 1 склянці на день.
Авокадо – цей продукт містить вітамін Е, який допомагає запобігти розпаду колагену в організмі. Крім цього, в авокадо містяться корисні для клітин шкіри жири. А олія авокадо сприяє виробленню колагену. Фахівці рекомендують з’їдати половину цього фрукта, але при цьому прислухатися до організму і стежити за його реакцією на ту чи іншу їжу.
Малина, ожина, полуниця, журавлина – це джерела елагової кислоти, яка необхідна організму, щоб запобігати розпаду колагену від впливу УФ-променів. У ягодах також міститься вітамін С. Порція, яку можна з’їдати на день, залежить від віку: дорослій людині (18+) можна з’їдати до 75 г ягід щодня.
Яйця
Яйця – продукт, в якому, як і в кістковому бульйоні, міститься безпосередньо сам колаген. Організм може його отримати з жовтка. У яйцях також є сірка, необхідна для виробництва колагену і детоксикації печінки, завдяки якій виводяться токсини, що руйнують колаген в організмі. Але занадто багато їх їсти не варто: норма – 2 яйця на день.
Насіння
Гарбузове насіння – це рослинне джерело, багате цинком, яке стимулює синтез колагену. Продукти, що містять цинк, також уповільнюють швидкість розпаду білка. Крім того, цинк допомагає прискорювати процес загоєння ран, що необхідне для здорової шкіри. Для їжі краще вибирати обсмажене насіння – в ньому більше корисних речовин. Рекомендується 2 ст. л. додавати до салатів або домашніх запечених мюслів.
Насіння Чіа. Жири омега-3 рослинного походження, що містяться в цьому насінні, сприяють омолодженню та необхідній гідратації клітин шкіри, завдяки цьому шкіра стає гладкою і пружною. Дорослій людині досить з’їдати не більше 20 г насіння на день. Їх можна додавати до каші, смузі, випічки.
Важливе не лише харчування, але і спосіб життя
Продукти зі списку, звичайно, допоможуть підтримувати рівень колагену на потрібному рівні, але варто пам’ятати і про те, що крім вікового показника, на вироблення білка впливає:
куріння,
забруднене довкілля,
вплив сонячних променів,
режим харчування з великою кількістю рафінованого цукру і смаженої їжі.