«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

10 речей, які не можна примушувати робити дитину

Кожен з батьків, незалежно від того, чи виховує він дитину тільки кілька років, чи все життя, робить для себе багато висновків і встановлює для себе певні правила виховання. Багато хто вважає важливим і навіть обов’язковим у вихованні строгість з боку батьків і послух з боку дитини («Роби, що тобі кажуть! Я краще знаю!”). Але примушувати дитину робити деякі речі просто не можна, якщо ти не хочеш негативно впливати на її психіку або здоров’я.

Навіть якщо тобі здається, що ти дієш на благо самої дитини, не примушуй її робити такі речі:

1. Брехати

У тому числі і в дрібницях («Скажи, що мене немає!”). І не тільки тому, що брехати взагалі негарно. Якщо дитина буде ставитися до брехні як до чогось буденного і буде брехати іншим людям, то рано чи пізно вона буде брехати і тобі теж. А ти цього навіть не зможеш зрозуміти, тому що акторська гра з досвідом відшліфовується до досконалості.

2. Їсти, коли дитина не голодна

Так, існують норми, за якими педіатри рекомендують годувати дитину певного віку. Але ці норми зовсім не такі великі, як здається більшості дбайливих матусь. І чи треба говорити, що всі діти відрізняються одне від одного. І навіть одна і та ж дитина в різному віці їсть по-різному, то більш, то менш охоче. Наші організми спроектовані так, що вони попереджають нас про те, коли нам потрібно їсти і коли пити. Навчити дитину правильно розпізнавати ці сигнали – ось завдання батьків, які бажають мати здорову дитину, а не впихати в неї кашу або суп будь-якою ціною.

3. Бути тим, ким дитина не є

Якщо дитина, скажімо, сором’язлива, то змирися з цим і прийми її такою. Не примушуй її бути (або здаватися) товариською, якщо за своєю природою їй це неприємно, або якщо сама дитина не страждає від своєї сором’язливості. Те ж саме стосується і надто активних, рухливих, галасливих дітей. Так, з ними важко, але дозволь їм бути такими, якою є їхня природа. І дай своєму малюкові зрозуміти, що ти любиш його таким, яким він є, а не за своє уявлення про те, яким він повинен бути.

4. Вибачатися невідомо за що

Нерідко можна почути, як на ігровому майданчику кричить якась матуся: «Негайно вибачся!». І малюк слухняно кориться, не маючи ні найменшого уявлення, за що він вибачається і кому це потрібно. Вибачення стає лише обов’язковим, але малозрозумілим ритуалом, не несе в собі ні доброти, ні такту, ні жалю. Тому перед тим, як вимагати вибачень, потрудися хоча б коротко пояснити малюку, за що ж саме йому потрібно вибачатися.

5. Вітатися з незнайомими людьми

Брати від них солодощі, іграшки або гроші. Тому правило Червоної Шапочки: «Не розмовляй з незнайомцями!» я прищеплюю дитині з раннього дитинства.

6. Дружити з тими, хто їм не подобається

Навіть якщо ви найкращі подруги з мамою іншої дитини, це не означає, що твоє власне чадо теж має дружити з цією родиною. І терпіти, коли його дражнять, ламають її іграшки або тягнуть за волосся тільки тому, що ти не хочеш сваритися з мамою кривдника. Дружи сама, ходіть разом по магазинах і в кіно, пийте разом чай, а дитині надай можливість дружити з тим, з ким хоче вона.

7. Різко змінювати свої звички

Неважливо, чи йдеться про те, щоб відмовитися від пляшечки, спати в окремому ліжку або перестати смоктати соску. Для того, щоб змінитися, малюк повинен «дозріти». Переходи від старого до нового повинні бути плавними і поступовими.

8. Садити дитину на строгу дієту, змушувати постити чи карати їжею

Так, існують діти із зайвою вагою, але навряд чи через це потрібно завжди відмовляти їм в цукерках чи чіпсах. Не можна робити культу з їжі і додавати дієт. Заборонений плід, як відомо, солодкий. Якщо ти хочеш контролювати або обмежити якісь продуктів, шкідливих для дитини, то не тримай їх вдома, не піддавай малюка зайвий раз спокусам, поясни йому принципи, за якими потрібно харчуватися, але не забороняй категорично ці продукти, якщо, звичайно, мова не йде про важкі випадки алергії.

9. Ночувати там, де дитині некомфортно

Коли я була маленькою, я терпіти не могла залишатися ночувати у бабусі, незважаючи на всю мою любов до неї. Вже через півгодини мені відчайдушно хотілося додому, ліжко здавалася незручним, обстановка незвичною, мені навіть було огидно користуватися чужою ванною. Я відчувала себе нікому не потрібною і всіма покинутою. Якщо твоя дитина відчуває щось подібне, то не треба її змушувати ночувати в незнайомому місці. Звичайно, іноді батькам просто необхідно мати у своєму розпорядженні вільний вечір, але замість того, щоб відсилати кудись дитину, краще попросити бабусю чи іншу дорослу людину переночувати у вас вдома.

10. Робити те, що у дитини виходить погано

Я не закликаю вас виховувати людей, що опускають руки при найменшій невдачі, але якщо ваша дитина після багатомісячних тренувань все ще не може стійко стояти на ковзанах, та ще й ненавидить цей процес, то, може, варто замінити фігурне катання на музичну школу, як би тобі не хотілося бути мамою фігуриста-чемпіона світу. Нескінченні провали виховають у дитини комплекс невдахи. І навпаки, найменші удачі надихнуть її на подальші подвиги і наполегливу працю. Краще бути хорошим гандболістом, ніж поганим футболістом, навіть якщо другий вид спорту набагато престижніший, ніж перший. Дозволь дитині самій зробити вибір.

У будь-якому випадку, пам’ятай, що твоя дитина – це не тільки ТВОЯ дитина, а й самостійна маленька особистість. Чим раніше дитина навчиться самостійно приймати рішення, тим раніше вона навчиться нести відповідальність за свої вчинки.

Джерело:ТУТКА

Все буде Україна