«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

5 ознак нестачі вітамінів, які буквально написані на обличчі

Проблема нестачі вітамінів особливо актуальна зараз, на початку весни. Без них ми почуваємо себе в’ялими, апатичними і виявляємося легкою мішенню для різних вірусів.

Занадто бліда шкіра

Під кінець зими мало хто може похвалитися шоколадною засмагою. Але якщо шкіра стала зовсім блідою, і це вам не властиво, знайте, що такий симптом може говорити про нестачу вітаміну B12. Без нього ми почуваємо себе пригніченими і втомленими. Щоб заповнити його втрату, треба збільшити споживання м’яса і морепродуктів.

Сухе волосся

Сухе, ламке волосся, покрите великою кількістю лупи, може сигналізувати про недолік біотину, відомого як вітамін B7. Найчастіше це відбувається після вживання антибіотиків. Для підвищення рівня B7 треба частіше їсти м’ясо, рибу, овочі, фрукти, гриби, бобові і на якийсь час забути про дієти.

Очі, що набрякли

Якщо ви почали помічати набряклість очей і кінцівок, можливо, у вашому організмі бракує йоду. Найпоширенішим його джерелом є йодована сіль. Також йод міститься в морепродуктах (лобстерах, креветках, водоростях), молочних продуктах і навіть у хлібі.

Безбарвні губи

Бліді губи можуть бути симптомом нестачі заліза. Про це ж свідчать регулярна застуда і низький артеріальний тиск. Поповнити недолік заліза зовсім не складно. Досить вживати більше червоного м’яса і відмовитися на якийсь час від продуктів з підвищеним вмістом кальцію.

Кровоточивість ясен

Проблемні кровоточиві ясна можуть говорити про нестачу вітаміну C. Знижений його вміст може привести до послаблення імунітету, болей у в м’язах і кістках, проблемах із зубами. Вітамін С у великих кількостях міститься в цитрусових і червоному перці.

Необхідно відзначити, що ми розповіли вам про непрямі симптоми, які можуть бути наслідком нестачі вітамінів. Якщо ви виявили в себе одну з перерахованих ознак, зверніться до лікаря для проведення точної діагностики.

Джерело

Все буде Україна