«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

5 способів навчити дитину чекати без капризів

Не всі дорослі вміють терпляче чекати, що вже говорити про дітей. Але, виявляється, є такі методи, які допомагають розвивати самоконтроль і не вмирати з нудьги. І найцікавіше, що жоден з них не передбачає наявність будь-яких гаджетів. Ми і самі здивувалися, коли дізналися, що таке взагалі можливо. Але все геніальне просто, а іноді навіть простіше, ніж здається.

Візуалізуйте час

Абстрактне мислення у дітей починає розвиватися приблизно з дев’яти років, до цього діє наочно-образна система. Дітям складно зрозуміти, чим відрізняється 15 хвилин від 45, тому час потрібно максимально візуалізувати.

Як не можна: «Виходимо через годину», «У тебе 10 хвилин, щоб прибрати іграшки».

Як треба: «Тато прийде з роботи, коли сонечко сховається он за той дах». Очікування для дитини буде не так болісно, коли вона зможе порівняти: «О, це так само швидко, як почистити зуби».

Навчіть дитину ігор, в які можна грати одному

Є кілька причин, чому самостійні ігри важливі для дитини, і одна з них — вона зможе себе зайняти цікавою грою в будь-якому місці, у будь-який час. Дитяча фантазія не має меж, тому для таких ігор не обов’язково потрібна якась підготовка та атрибути.

Які ігри можна: ігри на смартфоні або планшеті гальмують розвиток фантазії і креативу (виробник вже продумав за дитину хід і результат гри).

Які треба: мозаїка, пошук скарбів, складання казок, дочки-матері і т. д. Існує кілька способів навчити дитину грати самостійно, і якщо батьки наберуться терпіння, то результат перевершить всі очікування.

Гра-виручалочка в громадських місцях

Дітям завжди нудно чекати, поки приїде автобус або мама закупится в супермаркеті, і на цей випадок є відмінний спосіб, як переключити їх увагу.

Суть гри: Два учасника загадують бажання і домовляються, за якою ознакою будуть шукати предмети (колір, форма, перша буква в назві). Хто швидше нараховує 20 (можна скільки завгодно) навколишніх предметів за вибраною ознакою, той і переміг, значить, бажання збудеться першим. Наприклад, на зупинці, коли чекаєш автобус, цікаво рахувати проїжджаючі автомобілі або, коли їдеш в транспорті, — вивіски магазинів.

У чому хитрість: По-перше, це азартна гра і вона дуже затягує, до того ж можна регулювати правила в залежності від віку дитини. По-друге, батькам не обов’язково брати в ній активну участь, діти зазвичай рахують за двох.

Простий спосіб не перебивати дорослих

Блогер Елісон Хэндрикс — мама двох дітей і автор «Правила Неперебивання», яке просто підірвало інтернет своєю простотою і геніальністю.

Суть правила: Коли дитина хоче щось сказати, а мама в цей час розмовляє з кимось іншим, вона повинен підійти і покласти свою руку поверх її руки (або як варіант — на плече). Коли мама кладе свою руку зверху, це означає, що вона «почула» її і постарається якомога швидше приділити їй увагу.

Чому це працює: Підтримуючи контакт, дорослий дає зрозуміти, що він ставиться з повагою до малюка, не залишаючи його без уваги.

Якщо треба довго чекати (канікули, Новий рік)

Навіть коли дитина навчиться не перебивати дорослих і розважати себе сама, все одно їй буде дуже важко чекати якої-небудь знаменної події (Новий рік, день народження, канікули тощо).

Як допомогти: Зайняти очікування допоможе адвент-календар. На кожен день до наміченої дати робляться листівки з побажаннями або творчими завданнями, мішечки з маленькими презентами або пакунки з солодощами. Будь-який з цих варіантів сподобається дітям різного віку, адже всі вони обожнюють сюрпризи.

Джерело:ТУТКА

Все буде Україна