«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

5 вправ для спини, які створюють відчуття, що вам щойно зробили масаж

Втомлена спина нам не дуже подякує за сидячу роботу. Неприємні відчуття, болі, спазми у м’язах — неприємні відчуття, постава викривлюється з кожним днем. Якщо у вас немає часу відвідати масажиста, але хочеться розслаблення і бадьорості — допоможуть 5 ефективних вправ на розтягнення, які можна зробити прямо в офісному кріслі.

Ми в Тутка вже спробували офісну міні-йогу та оцінили! Адже вправи на стільці — адаптація класичних вправ на розтягнення. Пропонуємо і вам зробити подарунок своїй спині. А в кінці статті вас чекає бонус!

1. «Крила метелика»
Зона впливу: шийні хребці, відновлення правильного положення хребта і руху крові.

Початкове положення: сідаємо на край стільця, спина випрямлена. Ноги на ширині плечей, ступні повністю стоять на підлозі.

У цій вправі адаптовані кілька вправ на розтягнення («змія», «човник»). Зігнуті в ліктях руки закидаємо за голову, пальці зчіплюємо на потилиці, лікті розставляємо якомога ширше. Вдихаючи, розкриваємо руки і витягуємо грудну клітку вперед. На видиху повертаємося у початкове положення і вигинаємо спину, як би тягнемося грудною кліткою назад. Відчуйте, як тягнуться м’язи, але не доводьте до болю, відчуття повинні бути тільки приємними.

Повторення: 5 разів.

2. «Котяча спина»
Зона впливу: запобігає болю в поперечному відділі, відновлення природної позиції поперекових хребців.

Початкове положення: сидячи, спина рівна, руки на колінах.

Вдихаючи, витягуємо вперед грудну клітку, намагаючись максимально звести лопатки і розпрямити плечі. Маківкою тягнемося вгору. Видихаючи, округлюємо спину, максимально, витягаючи плечі вперед. Маківкою тягнемося до колін.

Повторення: 8 разів.

3. «Шнурочок»
Зона впливу: позбавлення від поперекового болю, допомога в роботі шлунку і кишківника.

Початкове положення: сидячи, спина рівна, ступні притиснуті до підлоги.

Вдихаємо, розвертаємо плечі в один бік, намагаючись, щоби тулуб залишався нерухомим. Тримаємося руками за спинку стільця і не горбимося. Перебуваємо в такій поставі близько 30 секунд, щоб встигнути зробити 5 глибоких вдихів і видихів. Змінюємо положення.

Повторення: 3 рази в кожну сторону.

4. «Балерина»
Зона впливу: сприяє відтоку крові після довгого сидячого положення, розтягнення бічних м’язів і м’язів грудної клітки.

Початкове положення: сидячи, спина рівна.

Однією рукою тримаємося за спинку стільця, розслабляємо плече, щоб воно опустилося вниз. Іншу руку піднімаємо вгору і починаємо нахилятися убік, відчуваємо, як розтягуються м’язи. Стежимо, щоб тулуб не відхилявся вперед чи назад.

Повторення: 10 разів для кожної сторони.

5. «Птах»
Зона впливу: зняття втоми ніг, розтягнення м’язів стегон та нижньої частини спини.

Все буде Україна