7 хитрощів для усунення цвілі
Цвіль у домі – це велика проблема. Її появу можуть викликати певні матеріали, кліматичні умови або брак свіжого повітря. Цвіль неприваблива та несе ризик здоров’ю, оскільки сприяє виникненню плісняви, створює сприятливі умови для розмноження кліщів, появі пилу та поганого запаху.
В місцях виникнення цвілі залишаються плями на стінах та у кутках. З часом у людини може з’явитись алергія та респіраторні захворювання. Цвіль також роз’їдає фарбу та псує поверхню.
На щастя, існує декілька природних способів, які можна використовувати для запобігання подальшим проблемам, а також щоб повернути ураженим поверхням гарний вигляд і позбавитись від важкого запаху. У цій статті ми поділимося секретами
7 найкращих природних засобів для подолання плісняви, які варто спробувати, перш ніж вдаватися до агресивних хімічних речовин.
1. Білий оцет
Білий оцет є одним із найкращих натуральних продуктів, які можна використовувати для усунення цвілі у домі. Його можна використовувати на всіх поверхнях, починаючи зі стін у ванних кімнатах, гардеробних та закінчуючи кухнею. Незважаючи на неприємний запах, білий оцет є фактично найкращим розчином для знищення цвілі та подолання затхлого повітря у приміщенні.
Інгредієнти
• ½ чашки білого оцту
• ¼ чашки води
• 1 розпилювач
Спосіб використання
• Розвести білий оцет у воді та влити розчин у пляшку-розпилювач.
•Струсити пляшку та розпилити розчин на плями цвілі у домі.
• Дати просохнути.
• Повторювати процедуру щодня протягом тижня.
• Якщо плями цвілі добре в’їлись, слід використовувати нерозчинний оцет.
2. Провітрювання
Відчиняти вікна – простий спосіб запобігти появі цвілі, плісняви та інших неприємностей. Потік повітря, що циркулює, допомагає природно висушувати поверхні та змінювати середовище, щоб грибок та бактерії не розмножуватись. Ось чому варто провітрювати домівки, коли хочемо позбавитись від неприємних запахів.
3. Не приховуйте плями
Багато людей приховує плями на стінах за меблями та іншими елементами інтер’єру. Проблема в тому, що прикриваючи такі плями, ми перешкоджаємо циркуляції повітря та сприяємо розмноженню цвілі. Тому найкращий вихід – ставити меблі на певній відстані від плям, аби мати достатній простір для циркуляції повітря.
4. Не слід сушити вологий одяг у помешканні
Одна із найпоширеніших помилок, що сприяє появі плісняви та поганих запахів у домівках, це розвішувати мокрий одяг у помешканні для того, аби він висох. Це сприяє появі цвілі, не дає одягу добре висохнути і залишає неприємний запах, який важко вивітрити.
5. Харчова сода
Інша економна альтернатива для усунення цвілі, плісняви та спертого повітря – це використання звичайної харчової соди. Харчова сода – це неагресивний інгредієнт, що має антибактеріальні та протигрибкові властивості, а також добре поглинає запахи.
Спосіб використання
• Потріть харчовою содою уражену зону та залиште на дві години.
• Протріть щіткою.
• Можна також спробувати насипати трохи соди у невеличкі ємності та поставити їх у тих місцях, де є ризик утворення плісняви.
6. Морська сіль
Морська сіль є природнім інгредієнтом, що допомагає усунути плісняву в замкнутих просторах. Вона дезинфікує, нейтралізує різкі запахи та запобігає утворенню чорних плям цвілі.
Спосіб використання
• Насипте трохи морської солі у невеликі контейнери або мішечки та тримайте у кімнаті.
• Міняйте сіль раз на місяць.
7. Борна кислота
Борна кислота наділена протигрибковими властивостями і на відміну від засобів, що можуть виїдати фарбу, не є агресивною речовиною та не несе шкоди навколишньому середовищу. Слід пам’ятати, що окрім інших своїх властивостей, порошок прекрасно усуває плісняву.
Спосіб використання
• Одягніть рукавички та розчиніть столову ложку борної кислоти у двох літрах води.
• Потріть уражені поверхні, залиште на півгодини, потім протріть чистою ганчіркою.
Як ви бачите, є багато різних способів боротьби із цвіллю у домівках. Прислухайтесь до рекомендацій у цій статті та попрощайтесь із цвіллю та пліснявою назавжди.