«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

9 доказів того, що співробітники аеропорту знають про Вас набагато більше, ніж Ви думаєте

Аеропорти – це своєрідні окремі держави із своїми правилами, нормами, і звичайно ж, таємницями. І тільки ті люди, які там працюють, знають, як саме там все влаштовано.

Більшість із нас почуваються незручно, коли з метою безпеки абсолютно сторонній працівник аеропорту прощупує Вашу фігуру з голови до ніг пише ADME. Але, дізнавшись наступну новину, Ви більше ніколи не зможете спокійно дивитись на проходження контролю в аеропорту. В деяких аеропортах встановлені спеціальні сканери, проходячи через які, пасажир повинен підняти руки вгору. Працівник аеропорту через сканер бачить цю людину голою. Абсолютно. Цей сканер так і називається – Naked Scanner («голий сканер»). Як бачимо, часом працівники аеропорту знають нас абсолютно краще, ніж ми думаємо.
Аналізують нашу поведінку. У деяких аеропортах працюють спеціальні люди – профайлери. Вони аналізують міміку, жести та поведінку пасажирів, щоб виявити підозрілих осіб. Завдання профайлера – помічати невербальні ознаки хвилювання: облизування губ, чухання або, наприклад, озирання на всі боки. Якщо профайлер зауважив, що людина поводиться дивно, то її можуть запросити на огляд, де у формі особистого спілкування спробують вивести підозрілу особу на чисту воду. Такі люди працюють як в загальних залах, так і безпосередньо на паспортному контролі. Типове запитання «Яка мета візиту?» є насправді психологічною перевіркою реакції людини. Знають, наскільки ми агресивні. У багатьох великих аеропортах встановлені спеціальні камери, які допомагають встановити алкогольне або наркотичне сп’яніння людини, а деякі можуть навіть показувати рівень агресії. Камери передають дані на комп’ютер, де у випадку небезпеки (коли людина відображається в червоному світлі) її обов’язково зупинять співробітники безпеки для більш ретельної перевірки.
Ніколи не знають, чому наш багаж полетів в іншу країну. Більшість із нас задавали собі запитання: «Що ж відбувається з моєю валізою у відділі багажу, чому вона постійно є брудною або зім’ятою?» Сортування багажу є автоматичним: сканери зчитують штрих-код і розподіляють багаж за вказаним напрямком. Іноді сканер може відправити ваш багаж не в ту країну, якщо Ви, наприклад, не відклеїли попередню наклейку з вказаним напрямком.
Перевіряють наші валізи з допомогою собак. Перш ніж ваш багаж потрапляє на вказаний рейс, він пройде цілих 5 рівнів безпеки, в які входить не тільки сканування вмісту, а й перевірка спеціальною собакою, яка чує запах, наприклад, наркотиків.
Готують бортову їжу «24/7». Більшість аеропортів обладнані величезними кухнями, на яких готують їжу для пасажирів на борту. Зазвичай, ці кухні готують відразу для декількох авіакомпаній, відрізняється тільки асортимент їжі. Подібні кухні працюють цілодобово, так як їжу на конкретний рейс починають готувати за 6-10 годин до вильоту літака.
Контролюють літаки і в час польоту, і коли вони просто стоять. У диспетчерській контролюють не тільки польоти літаків в небі, як це зазвичай показують у фільмах, але і рух на землі, а також висвітлення смуг. На одного диспетчера припадає аж 5 моніторів, дані яких постійно змінюються (монітори показують погодні умови та інформацію про конкретний літак).
Не звертають увагу, чи є у вас віза в іншу країну. Якщо в момент, коли Ви прилетіли за кордон, було виявлено, що у вас, наприклад, закінчилася віза, то вас депортує авіакомпанія, яка Вас сюди і привезла за її ж рахунок, а вартість квитка відрахують з працівника, який Вас пропустив. Як мінімум ви повернетеся додому безкоштовно.
Знають, що ви тримали в руках. Іноді співробітники аеропорту просять пасажирів потерти руки до шматочка тканини, після чого засовують його на певному аналізаторі. Ця процедура досить насторожує пасажирів, хоча нічого страшного в ній немає. Вас перевіряють за допомогою приладу під назвою етамайзер. Перед початком робочої зміни в етамайзер засовують частинки небезпечних речовин (наприклад, наркотики чи вибухівку). Прилад «запам’ятовує» запах і у випадку, якщо руки пасажира пахнуть чимось подібним, він тут же повідомляє про небезпеку.

Все буде Україна