«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

9 шкідливих продуктів, які ми часто даємо дітям через необізнаність їх шкоди

Багато дітей практично з самого народження починають вживати їжу, в якій міститься багато цукру. Через це у дитини знижується чутливість смакових рецепторів, і нормальна їжа вже не здається їй привабливою. До того ж, існують продукти, які просто не можна давати дітям через фізіологічні особливості їх організму.

1. Сік

Соки популярні серед дітей різного віку. У них зручна і яскрава упаковка. На цьому всі плюси соків закінчуються. У склянці соку міститься приблизно 5-6 ч. л. цукру. Розчинений в соці цукор миттєво всмоктується в кров, а це не сприяє здоровому обміну вуглеводів. Американська академія педіатрії рекомендує їсти фрукти, а не пити соки. Завдяки вмісту у фрукті волокон він засвоюється поступово, не навантажуючи ендокринну систему. В крайньому випадку можна випити свіжовичавлений сік, а краще смузі.

2. Манна каша

Манна каша не містить в собі нічого, крім вуглеводів. При переробці манної крупи в ній не залишається вітамінів і мікроелементів, необхідних для повноцінного росту і розвитку дитини. Це калорійна і «порожня» їжа, яку не потрібно давати дітям. Існують інші корисні каші, багаті на поживні речовини – гречана, вівсяна, перлова і пшоняна.

3. Йогурт

Щоб вибрати для дитини корисний йогурт, потрібно вивчити його склад. По-перше, необхідно відмовитися від небезпечних йогуртних продуктів, які в магазинах зберігаються не в холодильниках, а на відкритих полицях. По-друге, замість солодких фруктових йогуртів варто віддавати перевагу натуральним нежирним. Йогурти з добавками містять велику кількість цукру, жиру і калорій, що сприяє збільшенню ваги у дітей і підвищенню ризику розвитку діабету.

4. Сухі сніданки

Пластівці, мюслі, подушечки і кульки в рекламі виставляються напоказ як джерело необхідних для зростаючого організму вітамінів і мінералів. Насправді в такій їжі немає корисних речовин, зате цукор присутній в надмірі. При виготовленні сухих сніданків із зерен кукурудзи, пшениці, вівса забираються всі оболонки і залишаються лише легкозасвоювані вуглеводи. Насититися пластівцями дуже важко, тому вже через кілька годин дитина знову буде голодною. Прекрасна альтернатива сухим сніданкам – каша. За допомогою фруктів і горіхів її можна зробити привабливою для дітей.

5. Глазурований сирок

Цей продукт шкідливий не лише запаморочливим вмістом цукру. Через ароматизатори і підсилювачі смаку складно оцінити якість сиру, що входить до складу глазурованого сирка. У сирках можуть міститися консерванти та інші речовини, шкідливі як для дітей, так і для дорослих. Краще їсти звичайний сир: з додаванням ягід і фруктів він стає не тільки корисною, але і смачною їжею.

6. Мед

Мед не можна давати дітям до 2 років. Це пов’язано не тільки з можливою алергічною реакцією. Іноді в меді містяться бактерії, які через вікові фізіологічні особливості організму дитини можуть привести до гострого інфекційного захворювання – дитячого ботулізму.

7. Виноград

У винограді є потрібні дитині вітаміни і мінерали. Але є причина, через яку виноград не рекомендується давати дітям: ягода винограду велика і слизька, і дитина може нею вдавитися. В результаті можливе удушення і навіть летальний результат. До того ж виноград – досить важкий продукт для травної системи, особливо дитячої. До 2 років для малюка більш корисні, наприклад, банани.

8. Дитячі вітаміни

Тема вітамінів для дітей досить делікатна. Річ в тому, що батьки часто покладаються на свої знання і досвід замість того, щоб проконсультуватися з педіатром. А це насправді неправильно і навіть небезпечно. Якими би безневинними не були вітаміни для дітей у вигляді звіряток, до їх вибору потрібно підходити з усією відповідальністю, тобто давати дитині вітаміни потрібно лише за призначенням лікаря при відповідних показниках. Дитина повинна отримувати вітаміни з їжі, не потрібно без необхідності давати їх додатково.

9. Молочний коктейль

Вибираючи між газованим напоєм і молочним коктейлем для дитини, будь-хто з батьків, звичайно, віддасть перевагу другому. Але виявляється, молочний коктейль не поступається за шкідливістю газованій воді: в ньому міститься дуже багато цукру і жиру. Останні дослідження говорять про те, що регулярне вживання такого жирного і калорійного напою може привести до розвитку серцево-судинних захворювань. Цей продукт шкідливий для дорослих і тим більше для дітей. Повністю захистити дітей від цукру неможливо, та це й не потрібно.

Важливо сформувати у дитини правильне ставлення до солодкого, пояснити, що солодощі – це десерт, а не заміна звичайної їжі. Якщо прищепити людині корисні харчові звички ще в дитинстві, то це стане запорукою її здорового майбутнього.

Джерело:ТУТКА

Все буде Україна