Чому у важкі періоди життя допомагає запалена свічка. І не обов’язково в церкві
Полум’я свічки заспокоює, зачаровує, дарує надію та почуття захищеності. У дохристиянську епоху люди вважали, що в листопаді і грудні тьма максимально сильна, і свічки запалювалися для того, щоб допомогти Сонцю і силам світла перемогти морок.
Магічні властивості свічки були відомі задовго до нашої ери. Знахарі, волхви, чаклуни використовували їх для ворожби, гідний і ритуалів. Згодом люди помітили, що властивості свічки багато в чому визначаються її кольором. Так, наприклад, білі свічки застосовують для очисних обрядів і захисту від ворогів. Рожеві незамінні в любовних ритуалах. Червоні дозволяють заповнити запаси енергії, а також розпалюють пристрасть. Зелені залучають успіх і фінансове благополуччя. Пурпурові дозволяють вилікуватися від хвороб, а сині – розкрити незвичайні здібності.
У чорних свічок досить довго була погана репутація, оскільки їх використовували сатаністи та інші адепти темних сил. Але деякі екстрасенси переконані, що саме такі свічки ідеально підходять для зняття порчі й пристріту.
Цікаво, що в самих різних традиціях свічка є провідником між світами – саме тому її вкладають в руки покійним, щоб полум’я освітлювало шлях покійного в царстві мертвих. А ще свічка здатна відлякати демонів, так що вони не зможуть дістати душу покійного.
В буддизмі свічка символізує шлях до світла, досягнення нірвани і самого Будду. У кожному буддійському будинку поруч зі статуеткою Просвітленого завжди знаходяться свічки. А в Свято Вогнів буддисти запалюють тисячі свічок. Ними прикрашають храми, вулиці, будинку, використовують в якості жертвопринесення духам: свічки встановлюють на спеціальні підноси з їжею і грошима і відправляють за течією річки.
У православній традиції особливо шанували четвергову свічку, яку запалювали в церкви в Чистий четвер. Люди вірили, що вона володіє магічними властивостями, тому після служби її не гасили, а несли додому, запалювали від неї лампаду. Кіптявою четвергової свічки над вікнами і дверима креслили хрести – щоб захистити житло від темних сил.
Заради здоров’я і благополуччя близьких господар обходив будинок із запаленою четверговою свічкою, заглядаючи в кожен куточок. Її недогарок зберігали цілий рік, а в наступний Чистий четвер від нього розтоплювали піч. Четверговою свічкою благословляли молодих, її запалювали під час важливих сімейних свят, а також в важкі моменти – коли траплявся неврожай або в окрузі вирували пожежі. Щоб полегшити страждання хворого, йому в руки давали четверговий свічку. Якщо людина все-таки помирав, недогарок цієї свічки підпалювали в момент прощання з покійним.
Езотерики впевнені, що свічки здатні багато розповісти про людину. Якщо поставлена поруч з вами свічка горить рівно, значить, у вас все в повному порядку – у всякому разі, на енергетичному рівні. Коли свічка «плаче», можна запідозрити пристріт, душевний дискомфорт, незадоволеність собою і життям.
Зверніть увагу на те, як поводиться тільки що запалена свічка: якщо практично відразу з’являється «сльоза», швидше за все, на людині псування або прокляття.
Чорні патьоки і дим практично завжди означають надлишок негативної енергії. Іноді це наслідок зовнішнього впливу, але нерідко люди самі є винуватцями своїх неприємностей. Як би там не було, свічка, що коптить, – поганий знак, що передвіщає хвороби або конфлікти.
Втім, якщо проблеми не надто серйозні, можна самостійно позбавитися від них за допомогою білої або церковної свічки. Наприклад, якщо в сім’ї трапився скандал, треба дочекатися, поки всі заснуть, а потім обійти домочадців із запаленою свічкою. А якщо ви самі когось образили або вчинили вчинок, про який шкодуєте, підійдіть до дзеркала, запаліть свічку, подумки визнайте свою помилку і попросіть вибачення. Побачите, стане набагато легше, адже в полум’я свічки згоряє будь-який негатив.