«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

День Максима: значення імені, характер і прикмети свята

Щорічно 3 лютого увесь світ святкує іменини Максима. У перекладі з латині це ім'я означає "найбільший".

Але це не тільки народне свято, але і релігійне, присвячений преподобному Максиму Греку. Вважається, що він народився в 1475 і помер в 1556. Він був сином багатої людини, тому в той час міг дозволити собі гарне навчання. Максим Грек знав багато мов і тому здобував освіту в країнах Європи, побувавши в Парижі, Флоренції, Венеції.


За життя він перекладав священні книги і навчали людей християнству. Преподобний Максим працював за князя великого Василя. І коли той захотів розлучитися зі своєю дружиною, Максим переконливо довів, що цього робити не варто. За це його посадили до в'язниці. Провів він там 6 років.

Після того, як Максима випустили, він продовжив займатися своїми справами.

Святий помер 3 лютого (за новим стилем) 1556 року. Він був похований в північно-західної стіни Духівському церкви Троїце-Сергієвої Лаври. Засвідчено чимало чудес, доконаних в гробниці подвижника, на якій написані тропар і кондак йому.

Характер Максима
Максим дуже сильно залежить від того, як його виховували батьки і на чому зробили упор. Хлопцям з цим ім'ям властиві гордість і честолюбство, але якщо батьки не будуть намагатися розвивати ці риси в дитини, то він виросте дуже добродушним і здатним на великі подвиги.

Дитиною він дуже спокійною, любить вчитися і захоплюється творчістю, тому проблем з ним у батьків немає. За час школи отримує дуже багато знань, але далі можуть бути проблеми з вибором професії. Тут краще дати вирішити йому самому.

Головною проблемою Максима може стати його гордість, через яку чоловік робить необдумані винки і це викликає осуд його оточення. А через це у нього в один час може просто не вистачити сил.

Тоді у Максима починаються серйозні проблеми, він може просто зламатися і втратити самооцінку.
Часто буває так, що у Максима з'являються сильні покровителі, які не дають йому втратити голову і рятують від поганих ситуацій, але це призводить до повної втрати самостійності.

Супутницю життя Максим зазвичай знаходить досить рано, так як йому властиво часто закохуватися. Але зраджувати він не буде, чоловік відданий своїй дружині і дітям. У відносинах зазвичай спокійний і терплячий, але не дозволить не звертати уваги на його думку.

Народні прикмети
На свято Максима в народі Намагалися дізнатися яким буде урожай в цьому році.

Вважалося, що хороший урожай буде, якщо в 3 лютого зійде світлий місяць. А якщо ж буде просто ясне небо і невеликий мороз, то з урожаєм цього року буде все погано.

Якщо ж у цей день буде півмісяць, значить жито і борошно будуть в наступному році в коморі.

Також деякі прикмети в цей день могли розповісти про те, якою буде погода далі.

Якщо, наприклад, зайці з'являються в полі - значить наступні кілька днів буде сніг.

Риба на клює - буде великий мороз і заметіль.

Якщо лютий буде дощовим, то такими ж можна очікувати весну і літо.

У лютому багато інія на деревах - буде багато меду.

Лютий холодний і сухий - серпень жаркий.

Пише - m.znaj.ua

Все буде Україна