Дівчата, ви самі псуєте чоловіків!
Почну з такого прикладу: в родині з’являється дитина. Після перших днів, коли захоплення і шок зійшли нанівець, чоловік каже дружині: «Мила, мені раненько вставати на роботу, дай мені виспатися». У 90% випадків жінка прийме це як належне і зробить все, щоб дитина вночі не заважала батьку спати.
В особливих випадках навіть піде спати в іншу кімнату, щоб чоловік нормально поспав. Її логіка проста: він годує сім’ю, йому треба відпочивати. Немов, коли чоловік вийде на роботу, сама жінка заляже спати, відновлюючись після безсонної ночі.
Так, а у вихідні чоловіка теж турбувати не можна: він повинен відпочити, він же працював! Більше того: якщо у вихідні він виявить бажання погуляти з коляскою, він буде герой і молодець! Нічого, що вона сама 2 рази в день всі будні гуляла? Це, на хвилиночку, не її особиста, а їх спільна дитина! І в цій ситуації, на жаль, винна саме жінка, оскільки вона їй всіляко сприяє.
І помилка ця не тільки тому, що жінка заганяє себе, перепрацьовуючи, але і з точки зору цілісності сім’ї (формується «діаспора» мама+дитина, тато існує окремо). Істотно знижується ймовірність, що в майбутньому у батька з дитиною будуть теплі довірливі стосунки.
Найприкріше, що у сім’ї пропадає відчуття ліктя, почуття єдності, коли немає окремих учасників проекту з розподіленими обов’язками, а є команда, яка спільно справляється з усіма завданнями. «А коли можна залишити дитину з батьком?» — запитують мене деякі. Відповідаю: одразу, як приїхали з пологового будинку. Погодували — і пішли в перукарню, погуляти або до подружки. На 1-2 години новонародженого цілком можна доручити татові. Всім тільки на користь піде. Далі наше немовля підростає, йому виповнюється 3 роки, можна йти в садок, а мамі на роботу.
І тут часто з боку чоловіка йде пропозиція: «Навіщо тобі працювати? Я нормально заробляю, займайся сім’єю». Природно, зарплата дружини буде нижча, тому що він три роки працював, поки вона була з дитиною, він якось вже просунувся, а їй треба починати після трирічної перерви. І ось тут дуже важливо не піддатися на цю провокацію.
Я в силу професії надивився на сотні таких жінок, які повірили чоловікові, а він через 10-15 років зібрав речі і пішов. А вона без професії і без роботи, вона вже втратила навички і у віці близько 40 виявляється абсолютно безпорадною. І добре ще, якщо він допомагає дитині або залишив їй щось, бувають випадки і гірше. Зрозумійте одну просту річ: пропонуючи вам не працювати, ваш чоловік піклується не про вас.
Він дбає про себе. Це або спроба захистити вас від соціальних контактів, з ревнощів або інших міркувань, або спроба приховати свій страх виявитися безрезультатним на вашому тлі, або він просто невротик і хоче вас пригнічувати, і від цього процесу отримує задоволення.
Будь-яка, і я підкреслюю це, будь-яка жінка, яка роками сидить вдома і займається господарством і дітьми, деградує. Це неминуче. І врешті-решт чоловікові стає нудно з дружиною, він починає вважати її недалекою, а там і до розлучення півкроку. І зауважте: спочатку чоловік ні на чому не наполягав, це жінка з радістю і, плескаючи в долоні вирішила сидіти дома.
Інший аспект: ось жінки часто скаржаться, що чоловіки стали жадібними. Ні на що грошей не випросиш, ціни все їм здаються завищеними, в ресторан не ходить — дорого, навіть, якщо насправді посильно. Звідки ноги? Звідти ж. Якщо чоловік вимовив фразу: «Ой, який дорогий ресторан!», а жінка відреагувала: «Давай підемо кудись деінде», — все, вона програла.
Правильна відповідь: «Напевно, тут дуже смачно, давай спробуємо?» З іншого боку, клянчити подарунки — теж спосіб розвинути в чоловікові жадібність. Це інша крайність, її теж потрібно уникати. Третій вид типової жіночої поведінки, яка псує чоловіка — це поведінка, яка характеризується фразою «я сама».
Я сама помию, я сама приготую, я сама дитину покладу, сиди, відійди, не заважай, відпочинь, я сама. Дуже скоро чоловік звикне до того, що його допомога не потрібна і ляже на диван без докорів сумління. Він пропонував, сказали «не треба», ну й чудово.
Насправді, все зводиться до того, про що я розповідаю на кожній лекції: не треба терпіти, не треба ставити себе нижче чоловіка, не треба поступатися. Якщо потрібна допомога — скажи, якщо не подобається його поведінка — скажи. Один раз! Якщо любить — змінить свою поведінку, якщо байдужий — продовжить як ні в чому не бувало.
Діє і у зворотний бік: вирішіть для себе, приймаєте ви його ось з такими особливостями — беріть і не скаржтеся, не пиліть і не виносьте мозок. Не приймаєте — йдіть, не псуйте нерви ні йому, ні собі. І останнє правило: на людях — ніяких з’ясувань стосунків. На людях ви команда, ви одне одного тільки підтримуєте. Стосунки з’ясовуються наодинці. І ніколи не засуджуйте людину, засуджуйте дію, вчинок. «Ти мало допомагаєш мені з господарством», — так. «Ти лінива скотина», — ні.
Тим більше не можна порівнювати людину з іншими: «А от Вася…» Або: «А от чоловік Олі…» Якщо Вася став начальником, а ваш чоловік — ні, значить, він не хоче або не може бути начальником. Хочете чоловіка-начальника? Шукайте, одиноких начальників багато. Так само не дозволяйте порівнювати вас. Хоче струнку блондинку, а ви брюнетка з зайвою вагою?
Вперед, нехай собі шукає свій ідеал. Кожна людина цінна в комплексі й не можна приймати характер, заперечуючи зовнішність, і навпаки. Не принижуйте людину тим, що вона не відповідає ідеалу у вашій голові і не дозволяйте принижувати себе.
Джерело:ТУТКА