«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як правильно гасити недогорілу свічку і чи можна це робити

Колись свічки в храмах використовувалися для освітлення приміщення в темну пору доби, а для релігійних обрядів використовувалися лампадки. Але з часом свічки стали повноцінним релігійним атрибутом. Адже ті і інші дають світло, яке є символом віри. Ми ставимо свічки за здоров’я та за упокій, запалюємо по великих святах і використовуємо при молитві вже багато століть.

Але у багатьох православних людей виникає питання, як правильно гасити недогорілу свічку і чи можна це взагалі робити. Існує безліч думок, а особливо забобонів щодо церковних свічок.

Багато людей впевнені в тому, що ні в якому разі не можна задувати церковні свічки – їх слід гасити подушечками пальців або накривати спеціальним ковпаком. Адже, на їхню думку, задуваючи свічку, ми знищуємо божественне світло. Деякі парафіяни взагалі вважають за краще не гасити свічку і чекають, поки вона догорить природним шляхом.

Але самі священнослужителі запевняють, що все перераховане вище є не чим іншим, як марновірством. Ієрей Володимир Шликов вважає, що свічки можна задувати, а все інше – це вже вигадки бабусь. Крім того, багато членів напевно не раз помічали, що служителі церкви самі гасять свічки до того, як вони встигають розтанути. Це робиться для того, щоб їх можна було дістати з осередку.

Протоієрей Олександр Ільяшенко на подібне питання відповідає ствердно. Він каже, що після молитви свічку дійсно можна задути, а в наступний раз запалити знову. Священик Анатолій Бобровський в одній з телепрограм також підтвердив, що задувати свічку можна, він і сам робить це протягом усього життя.

«Звичайно, легше гасити свічку пальцями і від цього відчувати себе справжнім православним. А про свічки в Євангелії взагалі нічого не сказано, втім, як не сказано там і про те, як саме необхідно їх гасити », – каже ієрей.

Тому можеш сміливо гасити церковні свічки будь-яким зручним для себе способом. Головне – зберігати віру в собі і бажати тільки добра своїм ближнім. А все зовнішні прояви побожності не мають значення, якщо помисли твої брудні.

Джерело

Все буде Україна