«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як правильно заряджати гаджети?

У наш вік високих технологій складно обійтися без сучасного телефону або ноутбука, однак навіть у самих чудових пристроїв є великий мінус: всі вони швидко розряджаються. Візьміть до уваги кілька рекомендацій, як слід заряджати сучасні гаджети, щоб вони могли служити максимально довго і ефективно.

1. Заряджайте пристрій регулярно

Не допускайте повного розряду батареї. У літій-іонних акумуляторів, які використовуються в сучасних гаджетах, немає так званого ефекту пам'яті, тому їх можна і, більше того, потрібно заряджати, не чекаючи розрядки до нуля. Багато виробників розраховують термін життя літій-іонного акумулятора кількістю циклів повного розряду (до 0%). Для якісних акумуляторів це 400-600 циклів.

Щоб збільшити термін служби вашого літій-іонного акумулятора, частіше заряджайте свій телефон. Оптимально, як тільки показник заряду батареї опуститься нижче позначки 10-20%, можете ставити телефон на зарядку. Це збільшить кількість циклів розряду до 1000-1100.

2. Вчасно відключайте пристрій від зарядки

Ваш гаджет прослужить довше, якщо буде заряджений на 50-80%. Якщо акумулятор зарядився на 100%, його потрібно вчасно відключати від мережі, так як цей фактор вплине на термін служби батареї. Тому не варто залишати пристрій заряджатися на цілу ніч.

3. Раз на 3 місяці розряджайте і заряджайте пристрій до 100%

Повний заряд протягом тривалого часу також шкідливий для літій-іонних акумуляторів, як і постійна розрядка до нуля. Через нестабільний процес заряду (ми часто заряджаємо телефон як доведеться і де доведеться: від USB, від розетки, від зовнішнього акумулятора і т. д.) фахівці рекомендують раз на 3 місяці повністю розряджати акумулятор і після цього заряджати до 100% та тримати на зарядці 8-12 годин.

4. Використовуйте оригінальний зарядний пристрій

Мало хто знає, що зарядний пристрій в більшості випадків вбудовано безпосередньо всередину мобільних пристроїв, а зовнішній мережевий адаптер лише знижує напругу і випрямляє струм побутової електромережі, тобто безпосередньо на батарею не вплине.

Деякі гаджети, наприклад цифрові фотокамери, позбавлені вбудованого зарядного пристрою, і тому їх літій-іонні акумулятори вставляють у зовнішній «зарядник». Ось тут використання зовнішнього зарядного пристрою сумнівної якості замість оригінального може негативно позначитися на працездатності батареї.

5. Не допускайте перегріву

Найлютішим ворогом літій-іонних акумуляторів є висока температура: перегріву вони геть не переносять. Тому не допускайте попадання на мобільні пристрої прямих сонячних променів, а також не залишайте їх у безпосередній близькості від джерел тепла, наприклад електрообігрівачів. Максимально допустимі температури, при яких можливе використання літій-іонних акумуляторів, - від -40°C до +50°C.

Джерело

Все буде Україна