«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як швидко заточити ніж в домашніх умовах

Ножі на кухні повинні бути гострі. Коли лезо тупе, стає важко розрізати окремі інгредієнти. І це призводить до збільшення кількості часу, що витрачається на приготування їжі.

 

Крім того, тупі кухонні ножі становлять небезпеку: щоб збалансувати тупе лезо, ви автоматично надаєте більший тиск, що дозволяє йому швидше зісковзнути і порaнити вас.

Проте не варто впадати у відчай, якщо ніж через деякий час став тупим. Навіть без професійних шліфувальних інструментів ви можете заточити лезо. І зараз я розповім вам як це зробити.

Перевіряємо гостроту ножа

Лезо кухонного ножа поступово зношується і стає все більш тупим. Тому найчастіше ви навіть не помічаєте, що цей час для заточування ножів вже прийшов. Щоб дізнатися, чи слід заточити лезо, потрібно всього лише розрізати помідор.

Ніж з досить гострим лезом зробить це легко. Крім того, на обробну дошку не виллється томатний сік.

Якщо ж лезо тупе, вам потрібно надавати на помідор більше тиску, тому з помідора вичавлюється сік. Наявність якого відповідно свідчить про те, що ніж потребує заточення. Крім того, спробуйте прорізати аркуш паперу, гострий ніж зробить це легко і без розривів.

Шліфувальний камінь є професійним засобом для заточки

Ви виявили, що лезо вашого ножа стало тупим? Тоді найкраще заточити його за допомогою шліфувального каменю. Увага, високоякісний професійний кухонний ніж найкраще завжди точити у професіоналів.

Геніальний трюк заточування ножа без шліфувального каменю

У вас заплановано велике меню або ви запросили багато гостей на вечерю і тепер вам терміново потрібний ніж з гострим лезом? Якщо у вас немає шліфувального каменю під рукою, ви також можете заточити лезо вашого кухонного ножа за допомогою наступного трюку.

Крок 1: проведіть лезо по газетному папері

По-перше, вам потрібна газета. Виберіть сторінку з великою кількістю тексту або темною фотографією, так як в ній дуже багато чорного кольору. Проведіть лезо ножа під невеликим кутом кілька разів через цю сторінку або фотографію.

Крок 2: використання порцелянової чашки для заточення ножів

Після цього вам знадобиться чашка з порцеляни. Переверніть чашку і обережно проведіть ножем без великого тиску кілька разів по грубому дну чашки. При цьому тримайте лезо під кутом 30 градусів до чашки.

В якості альтернативи фарфоровій чашці можна використовувати підставу порцелянової тарілки або блюдця.

Дно порцелянових тарілки або чашки, як правило, не глазуроване, тому грубе. Таким чином, цей трюк дозволяє отримати аналогічні результати, як і за допомогою шліфувального каменю. Проте він не може замінити заточку ножа професійними інструментами.

Але цей трюк допоможе вам швидко отримати більш гостре лезо ножа, якщо під рукою у вас немає шліфувального каменю або професійна заточка з якоїсь причини недоступна.

Пише - ukrainians.today

Все буде Україна