«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як собаки відрізняють поганих людей від хороших

«Я не довіряю людям, яким не подобаються собаки, але я довіряю собакам, якщо їм не подобається якась людина.» — Білл Мюррей

Собаки виявляють інтерес до тих, хто взаємодіє з їх господарем. Багато досліджень показують, що собаки дуже сприйнятливі до соціальних сигналів і намагаються контролювати процес взаємодії їх господарів з оточуючими.

Був проведений експеримент, під час якого господарі собак при собаці просили у різних людей про допомогу, а потім ці люди пропонували собаці частування.

Собаки брали частування тільки від тих, хто погоджувався допомогти їх власникові і не брали частування з рук тих, хто відмовив у допомозі. Вони не вели себе спокійно з цими людьми і не приймали частування від тих, хто вів себе грубо.

Собаки завжди чітко вловлюють що відбувається в розмові їх господаря з іншими людьми. Вчені довели, що собаки розуміють наші жести і вирази обличчя. Собаки розумні, але їх розум відрізняється від нашого. «Собаки дуже сприйнятливі до людської поведінки. І у них точно менше упереджень.» — говорить Джон Бредшоу, Почесний Науковий Співробітник школи ветеринарів при Університеті Брістоля.

Коли твоя собака проявляє обережність до якоїсь людини, тобі теж варто бути насторожі. Адже якщо в повсякденному житті ця ж собака поводиться весело і довіряє людям, то вона так само б вела себе і з цією людиною. Вона б виляла хвостом, намагалася з ним пограти, але вона цього не робить. Вона навпаки поводиться дивно, навіть агресивно, намагається захистити тебе від цієї людини. Якщо вся її поведінка свідчить, що від нього варто триматися подалі, то краще прислухатися до свого вірного друга!

Джерело

Все буде Україна