«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як використання смартфона впливає на клітини мозку

Вчені присвятили свою роботу вивченню впливу радіохвиль на ділянки, пов'язані з пам'яттю.

Ще в 2015 році дослідникиз Швейцарського інституту громадського здоров'я (Swiss TPH) вивчили, довели, що тривале використання смартфонів негативно позначається на пам'яті підлітків. У новому експерименті вони подвоїли вибірку, запросивши взяти участь 700 школярів від 12 до 17 років, які активно користуються смартфонами понад рік, повідомляється на офіційному сайті Swiss TPH, інформує Ukr.Media.

Що найбільше впливає на роботу мозку?

На цей раз вчені визначили, як користуватися гаджетом точно не варто. З'ясувалося, що для здоров'я найгірше - довгі розмови по телефону (і пов'язане з ними випромінювання). Негативний вплив на мозок спостерігали особливо у тих осіб, які звикли тримати смартфон близько до правого вуха.

Як безпечно користуватися смартфоном?

Є і хороші новини, якщо ви рідко говорите по телефону, а натомість переписуєтесь, граєте чи шукаєте щось в інтернеті і не тримайте телефон біля голови, то дія мінімальна. У респондентів взагалі не спостерігалося змін у розвитку ділянок мозку, пов'язаних з пам'яттю.

"Потенційний ризик для мозку можна звести до мінімуму, якщо використовувати навушники або гучний зв'язок для дзвінків, особливо якщо рівень сигналу мережі невисокий, і телефон працює на максимальній потужності", - зазначив співавтор роботи Мартін Якщо.

Щоб оцінити наслідки використання смартфонів у довгостроковій перспективі, вчені планують продовжити свої дослідження.

Все буде Україна